Yakışıklıyım Ama Sevgilim Yok

Yakışıklıyım Ama Yalnızım

Gerçekten de genel ortalamanın üstünde bir tipin olsa bile ara ara yakışıklıyım ama sevgilim yok neden diye kendini sorgulaman çok olası… Çevrenden, arkadaşlarından yakışıklı olduğuna dair geri bildirimler alıyor olsan aynaya bakınca gördüğün kişiden fiziksel olarak memnun olsan bile tüm bunlar kadınlar konusunda başarılı olmak için yeterli değildir.

Fiziğin, yakışıklılığın gerçekten artıları var kadınların daha fazla dikkatini ve ilgisini çekiyorlar ancak kadınlar karşılarındaki yakışıklı adamın aynı zamanda çekici bir erkek olmak konusunda eksiksiz olmasını bekliyorlar.

Kadınlar yakışıklı erkeğe daha fazla tolerans tanısalar ya da eksikliklerinin bazılarını görmezden gelseler de bunun bir sınırı ki o sınıra ulaşmak da çok uzun sürmüyor.

Sende fark etmişsindir ilik gibi hatunların yanında o tipsiz herifleri ve kendine sormuşsundur ben bu adamdan daha yakışıklıyım o kadını ben hak ediyorum. Ben neden bu elemanın yerinde değilim. Benim bu çocuktan neyim eksik?…

İşin daha da kötü tarafı genelde bu tipler sık sık karşına çıkar. Kaldı ki zaten gerçekten çok güzel bir kadınla gerçekten çok yakışıklı bir adamı nadiren görürsün. Peki neden böyle? Erkeği çıldırtan bir durum değil mi? Özellikle de yakışıklı erkeği… Kendi kendini yer; yakışıklıyım ama sevgilim yok neyim eksik neyim diye diye…

Yakışıklıyım Ama Hiç Kız Arkadaşım Olmadı

Ortalamanın üzerinde bir tipin var diyelim hatta oldukça yakışıklı olduğunun söylenmesi senin için yeni bir durum değil. Ancak gel gör ki sevgilin olmuyor ve haklı olarak yakışıklıyım ama sevgili bulamıyorum,  “yakışıklıyım ama hiç sevgilim olmadı” diye yakarışlarda bulunuyorsun.

Biliyor musun kadınların gözünden kadınların gözünde yakışıklı olmaktan daha önemli şeyler var. Bunların başlıcaları; özgüveninin ve özsaygısının yüksek olması, deyim yerindeyse tuttuğunu koparabilen bir erkek olmasıdır.

Yakışıklıyım Ama Sevgiliyim Yok Neden?

Şimdi gelelim kadınlar konusunda başarılı olmak için yakışıklılığının üzerine ne koyman gerektiğine ve sana yakışıklıyım ama sevgiliyim yok dedirten 3 temel sebebe;

1- Yakışıklısın Ama Yeteri Kadar Özgüvenin Yok

Tipi yerinde bazı erkekler, neden yalnız olduklarının cevaplarından birini bulmuş ve kendilerine itiraf etmişlerdir; yakışıklıyım ama özgüvenim yok.

Ortalama hatta ortalamanın altından bir tipe sahip birçok erkek gördüm sadece özgüvenleri ve özsaygıları yüksek olduğu kadınlar konusunda hiç de fena olmayan birçok erkekle karşılaştım hatta bunlardan bazıları arkadaşım…

Yakışıklı erkek tanımadığı ve hiçbir ortak noktası olmadığı bir kadınla tanıştığı zaman ortalama bir erkeğe göre tek avantajı kadının bir iki dakika daha fazla zaman tanımasıdır. Bu avantajı değerlendiremeyen erkekler, ortalama erkeklerin güzel kızlarla beraber olmasını izlemeye mecbur kalırlar.

2- Yakışıklısın Ama Doğru Bir Şekilde Flört Etmeyi Bilmiyorsun

Hoşlandığın kızlarla konuşurken flörtöz bir havada mısın ve tam olarak ne yapman gerektiğinin farkında mısın? “Kadınları etkilemenin yolları” hakkında ne kadar fikir sahibisin? Yukarıda da demiştim ya çirkin ama kadınlar konusunda başarılı olan arkadaşlarım var diye bir keresinde bu arkadaşlarımdan biri bana; “şu yakışıklı adamlar bu kadar mal olmasa ne yapardık bilmiyorum. Tipim biraz daha düzgün olsa daha neler neler yapardım.” demişti.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Flört etmeyi kimse doğar doğmaz öğrenmiyor bu konudaki eksikliklerin yüzünden hoşlandığın kadınları etkileyemiyor, açıldığın kadınlardan ama ben seni arkadaş olarak görüyorum lafına maruz kalıyor kısacası sevgili bulamıyor olabilirsin. Sana bu ve kadınlar konusunda sorun yaşamana sebep olan bir çok eksikliği tamamlatacak bir kaynak önerisini yazının sonunda paylaştım. Bırak kadınları etkileyebilmeyi sana aşık olmalarını sağlayacaksın. Her neyse kaldığımız yerden devam edelim.

3- Yakışıklısın Ama Sosyal Değilsin

Yakışıklı olup sevgilin bulamıyorum demen anormal değildir ancak sosyalim ama sevgili bulamıyorum demen oldukça anormaldir. Sosyal ortamlarda herkes birbiriyle bir şekilde eşleşip sevgili oluyorken senin yalnız kalıyor olman sosyal yeteneklerinin yeterince gelişmemiş olduğuna işaret eder. İş ya da okulun gereği sosyal ortamların içerisinde olabilirsin tamam ama sadece oradaysan ve orada olmanın hiç kimse için bir önemi yoksa sıkıntı…

4 – Yakışıklısın Ama Kendini Geliştirmiyorsun

En son ne zaman kitap okudun, vücuduna ve kişisel bakımına dikkat ediyor musun? Sürekli yeni şeyler öğreniyor ve durmadan kendini geliştiriyor musun yoksa tüm zamanını sana hiçbir faydasını olamayacak bilgisayar-konsol oyunlarına, arkadaşlarla boş sohbetler etmeyi mi ayırıyorsun? Bu soruya vereceğin cevap önemli… Tekrar hatırlatmak istiyorum yakışıklı olmandan dolayı kendine ekstra güven ama bunun tek başına sorunu çözmesini bekleme. Oturduğun yerden kalk ve sana faydasını olmayan şeyleri hayatından çıkart öncelikle… Bu yazıya denk gelmiş olman zaten kendini geliştirmek ve sorunlarını çözmek için arayışta olduğunu bir göstergesi şikayet etmeye devam etmek yerine bu adımı atabildiğin için seni kutlarım. Ben de burada ve diğer yazılarımda sana ihtiyacın olan bilgiyi vereceğim.

Son olarak yazı boyunca yer yer canını acıtmış olabilirim. Seni yargılamak değildi amacım. Gerçekler acıdır ve paylaştığım her şey çözümü bulabilmek için. Umarım faydalı olabilmişimdir. Yazı içerisinde sözünü verdiğim kaynak önerisini paylaşarak bitirmek istiyorum. Bir sonraki yazıda görüşene dek, kendine iyi bak!

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.