Reddedildim Ne Yapmalıyım?

Reddedilen Bir Erkek Ne Yapmalı?

Hoşlandığım kız tarafından reddedildim ne yapmalıyım sorusu erkekleri karşısında en çaresiz hissettiği sorulardan biridir. Erkeklerin çoğu bir kıza tutuluyor ve daha onunla doğru dürüst bir şey yaşamadan kendi kendine tabiri caizse gelin güvey oluyor. Hayaller kuruyor, hoşlandığı kızı gözünde öyle bir yere koyuyor ki hayatının anlamının o olduğuna onsuz geçen zamanların boşuna olduğu inanıyor. Zaman geliyor ve bu kıza duygularını döküyor ve hazin son reddediliyor.

Kurduğu onca hayal, beklentileri, duyguları yerle bir oluyor ve uzun bir süre kendine gelemiyor. Ne yapamacağı bilemez bir halde dolanıp duruyor. Ne yediğinden ne de içtiğinde tat alamıyor. Kendini eve daha doğrusu odasına kapatıyor ve kabuğuna çekiliyor. Ve bu süreçte zihni yalan yanlış bir sürü şey kurguluyor. Hiçbir kadının kendisinden hoşlanmayacağını, hayatı boyunca hiç kız arkadaşını olmayacağını düşünmek gibi…

Bu yazıda hoşlandığı kız tarafından reddedilen erkeklerin içinde bulundukları durumdan nasıl kurtulabileceklerini anlatıyor olacağım.

Reddedildim

Sevdiğim Kız Beni Reddetti Ne Yapmalıyım?

Evet reddedilmek; gururumuzu kırar, egomuza zarar verir, depresif duygulara sokar kısacası berbat hissettirir. Ancak reddedilmeye olan bakış açını düzenlersen reddedilmenin üzerindeki olumsuz etkilerini minimize edebilir ve aşk hayatında sağlam bir ivme yakalayabilirsin.

Gerçek şu ki; kadınlarla arası iyi olan erkeklerde reddediliyorlar. Hem de kerelerce ve kerelerce… Onları kadınlar konusunda başarılı yapan temel şey aslında reddedilmeye olan bakış açılarıdır. Bu durumu gerçekten çok kısa bir süre umursuyorlar sonra hızlı bir şekilde şanslarını kaldıkları yerden denemeye devam ediliyorlar.

Pek azı neden reddedildiğini sorgulayıp bundan ders çıkıyor ki bu başarı oranını arttırmak için olmazsa olmaz bir şey… Onlar kendilerini sorgulamak yerine kendileri reddeden kıza bok atmayı tercih ederek bu durumu savuşturuyorlar. Yani sevdiğim kız beni reddetti diye karalar bağlamıyor da zaten güzel kız değildi. Kezbanın tekiydi türünde şeylerle kendilerini aklıyorlar. Bu da doğru değil ve böyleleri sürümden kazanıyorlar kısacası…  Başarı oranları o kadar yüksek değil. On kızda şanslarını deniyorlar ikisi tarafından kabul görüyorlar tabi dikkatleri çeken bu ikisi oluyor. Diğer sekiz kız hatırlanmıyor bile. Sonra o adamın kadınlar konusunda ne kadar maharetli olduğundan dem vuruluyor.

Kız Beni Reddetti

Elbette hoşlandığın her kadını elde edemezsin böyle bir şey yok ama başarı oranını yukarılara çekebilirsin. Kadınlar konusundaki başarı oranını kat be kat arttırmakla ilgili çok etkili bir kaynağı yazının sonunda paylaştım.

Ben sana reddedildim ne yapmalıyım başlıklı bu yazıda reddedilmeyi zihninde normalleştirerek, bu duruma tepkisiz olmayı ve reddedilmelerini kendini geliştirme fırsatlarına nasıl çevirebileceğini öğretmeyi amaçlıyorum.

Beni Reddeden Kıza Nasıl Davranmalıyım?

Onun için yapabileceğin hiçbir şey yok ama kendin için yapabileceğin çok şey var. Kendini geliştirerek onu seni reddettiğine pişman edebilirsin. Tabi bu onu pişman etmek için yapılacak bir şey değil. Aslında biliyor musun bizi reddeden her kıza bir teşekkür borçluyuz. Her biri doğru bakış açısıyla bakıldığında bizim olduğumuzdan daha başarılı biri olmamıza sebep oldular. Ne yaparsak kadınlar konusunda başarılı olamayız sorusunun cevaplarını öğrettiler. Ortada bir reddedilme varsa bir eksiklik vardır çünkü ve bu eksiklik çoğu zaman bizden kaynaklıdır, reddedilen taraf olduğumuzdan…

Kadınları konusunda başarılı olmamızı engelleyen bir takım negatif özelliklerimiz var, bir şeyleri yanlış yapıyoruz, flört konusunda eksikliklerimiz var demektir. Bunlar kötü şeyler değil hiçbir erkek doğduğu andan itibaren bir Casanova olarak dünyaya gelmiyor.

Yazmayı unutuyordum az daha onun bir daha yüzüne nasıl bakarım, onu başkalarıyla görürsem ne yaparım gibi şeylerin aklını kurcaladığını biliyorum. Ben sana bunu umursama, önüne bak desem de bunu yapmanın zor olacağını biliyorum ama olgunlaşmak için bu ızdırabı birkaç kez çekmek zorundasın.

Kadınlar olgundurlardır mesela bu konularda reddettiği erkeklerle iletişimi kesmezler. Hatta daha fazla iletişime geçerler erkeğin üzülmesini istemedikleri için özellikle bu erkek aynı ortamı paylaştıkları bir erkekse… Bazıları da çat diye keser iletişimi mesela umutlanmasın diye. Kızına göre değişir, anlayacağın.  İki senaryoyla da karşılaşacaksın bunlardan kaçmamalı ve alışmak zorundasın. Seni reddeden kızdan kaçma hislerinle yüzleş. Yüzleş ki o negatif hislerini senin ele geçirmesin.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Reddeden Kızı Geri Kazanmanın Yolu

Bunun kendini geliştirmekten geçtiğini söylemiştim. Bunu açmam gerekirse, ilk adım duyguların yüzleşmek, ikinci adım ise flörtü öğrenmektir. Bu süreçler tamamlanana dek onunla iletişimi kesmeni öneririm. Bu süreç boyunca giyimini, kuşamını, vücudunu, düşüncelerini çekici bir hale getireceksin. Sonrasında farklı farklı kızlarla cilveleşmeye başlayacaksın ve bu aşamada onun senin gelişiminden dolaylı olarak haberdar olmasını ve diğer kızlarla olan muhabbetlerinin kulağına bir şekilde gitmesini hatta mümkünse görmesini sağlayacaksın.

Tamam ama bunları nasıl yapacağım diyorsan eğer diğer yazılarımdan yardım alabileceğin gibi ya da daha iyisi yazının sonundaki linki inceleyerek de sonuçlarına inanamayacağın bir gelişim sürecinin içerisine girebilirsin.

4 Adımda Reddedilmenin Acısı Nasıl Hafifletilir?

1 – Bolluğu Farket

Dünya’da 7 milyarı aşkın insan yaşıyor ve bunun yarısı kadın. Bolluğu farket ve bir kadın tarafından reddedilmenin dünyanın sonu olmadığını gör. Yukarıda da yazdım istediğin kadar yakışıklı, çekici ya da ünlü ol her kadından kabul görmeyeceksin. Bolluk mentaliteni koru ve bunun tadını çıkar.

2 – Üzül Ama Abartma

Hepimiz insanız ve duygularımız var. Üzülmekte bu duygulardan biri ki reddedilmek bu duyguyu tetikler. Hoşlandığın bir kadın tarafından reddedilmiş olmanın üzüntüsü anlaşılabilir ve doğal bir üzüntüdür ancak bunu uzatmak işi ızdırap boyutuna taşımak çok tehlikelidir. Gelen üzüntüyü kontrollü ve olgun bir şekilde karşılamalısın.

Arci'nin E-Kursu3 – Reddedilmeyi Fırsata Dönüştür

Reddedildikten sonra; hiçbir kız beni beğenmeyecek hayatım boyunca yalnız kalacağım demek yerine bir şeyleri yanlış yaptım ki olmadı. Nerede yanlış yaptığımı bulur ve çözersem benimde kız arkadaşlarım olabilir de. Özgüvenin mi yok, flörtü mü bilmiyorsun, çekici mi değilsin neyse üzerine git.

Sana bu yazıda reddedildim ne yapmalıyım ana başlığı altında hislerini doğru bir şekilde analiz edebilmeni ve çözüm yollarını göstermeye çalıştım ama en etkili çözümü sona sakladım. Yer yer yazıda içerisinde yer verdiğim kaynak önerime aşağıdaki linkten ulaşabilirsin. Şimdilik bu kadar! Görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.