Nasıl Çekici Erkek Olunur?

Çekici Erkek Nasıl Olunur?

Konumuz olan nasıl çekici erkek olunur sorusuna cevaplar vermeden önce gerçek şu ki; kadınlar bir erkeğin hayatında yadsınamaz bir etkiye sahiptir. Erkeğin mutluluk ya da mutsuzluk kaynaklarından önemli bir tanesidir. Hayatında sevip sevilebileceği bir kadının yokluğu çeken erkek yaptığı hiçbir şeye doğru dürüst kendini veremez ve kimseye belli etmemeye çalışsa bile bu eksikliği derin bir şekilde hisseder.

Kadınlar konusunda başarısız olan her erkek yaşadığı eksikliği kendine itiraf edemese de ilgi görme ihtiyacını karşılayamamış olur. Bu durumda psikolojik olarak ciddi sorunlara yol açabilir.

Yeterince başarılı olamayan bir çok erkek içinde bulundukları duruma bir çözüm bulmak yerine olaı kadere bağlayıp kabuklarına çekilirken sen buradasın ve bir çözüm arıyorsun.  Bunun için seni ayrıca tebrik ediyorum. Bana düşen de sana bu yazıda nasıl çekici erkek olunur sorusuna cevaplar vermektir. Hem bu yazıda hem de diğer yazılarımda eksikliğini hissettiğin şeyi tamamlamak için öneri ve bildiklerimle sana yardımcı olmaya çalışacağım.

Çekici Erkek Olmak

Çekici Erkek Olmak

Öncelikle çekici erkek olmak birden gerçekleşecek bir şey değildir. Bir erkek nasıl ki birden ezik bir erkeğe dönüşmüyorsa çekici bir erkeğe dönüşmesi de birden gerçekleşmeyecektir. Doğru bir eğitimle bilen birinden destek alarak bu süreç kısaltılabilir. Aksi halde tek başına girişilen bu süreçten sonuç alınamama, motivasyon kaybı yaşama ve pes etme durumu oldukça yüksektir. Şimdi gelelim çekici erkeğe dönüşmenin aşamalarına… Çekici erkek olmak kaç aşamada gerçekleşir?

1. Kabul Et

İlk adım sorunlarının ve içinde bulunduğun durumun farkında olmaktır. Bu yazıyı okuyor olman bu farkındalığa erişmişsin sadece tam olarak ne yapacağını bilmiyorsun demektir.

Çektiğin yalnızlığının tek sebebinin, şimdiye kadar kadınlar konusunda umduğunu bulamamanın, bir sevgilinin olmamasının, kadınların seni çekici bulmamasının tek sebebinin kendin olduğu kabul ederek başla. Hiçbir zaman suçu başkalarına atma!

2. Kendini Geliştir

Kulağa klişe bir öneri gibi gelebilir ama mühim olan bunu gerçekleştirecek sabrı ve azmi göstermektir. Bunun için önce aynı zamanda ikinci adım olarak ana sorunu nedenlerine ayırmaktır. Mesela bu nedenler ve ne yapabilirsin?

Yeterince özgüvenli değilim: Özgüvensiz olmana neden olan düşüncelerini iyice düşünerek bir kağıda yaz. Seni özgüvensiz yapan, insanların arasındayken içine kapanık olmana sebep olan korku ve endişelerini tek tek yaz. Sonra bu yazdıklarınla yüzleş.

Kızlarla tanışamıyorum: Neden tanışamıyorsun. Ne yapacağını bilmiyor ya da korkuyor olabilirsin. Bu sorunu ve yaşadığın tüm diğer sorunları kökten çözecek bir kaynak önerisini yazının sonunda paylaştım. Kaldığımız yerden devam edelim. Seni hoşlandığın kızlarla tanışmaktan alıkoyan ne?

Flört etmeyi bilmiyorum: Hoşlandığın kızlar tarafından en fazla arkadaç olarak görülüyorsan çekicilik ve flört hakkında bir şeyleri yanlış biliyorsun demektir. Bir kadının senin çekici bulabilmesi için sahip olman gereken bazı özellikleri var. Özgüvenli olmak, espritüel olmak, kendine saygının yüksek olması, dolu bir hayatın olması, kendine bakıyor olman gibi… Hangisi eksikse onun üzerine gitmelisin.

Utangacım: Utangaçlık genelde yetiştirilme tarzının bir sonucudur. Utangaç erkekleri tatlı bulan kızlar var ama onlar genelde baya yakışıklı olanlar oluyor. Utangaç bir erkeğin kadınlar konusunda başarılı olması neredeyse imkansız. Utangaçlık söküp atmalı, girişken ve yırtık olmalısın. Bu içinde aşağıdaki kaynağın çok faydasını göreceksin.

Yukarıda saydığım nedenler genişletilebilir. Nedenler ortadan kaldırılmadan sonuçlara ulaşamazsın.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

3. Yardım Al

Son adım olarak da kadınlar konusunda yeterince başarılı olamamayı küçük düşürücü bulma ve yardım al. Herkese bu sorunundan bahsetme elbette ama bilen birini yardımı seni kısa sürede bambaşka birine dönüştürebilir.

Eğer nasıl çekici erkek olunur sorusuna daha etkili bir cevap arıyorsan ve kadınlar konusunda aklında birçok soru işareti varsa yazı içerisinde de bahsettiğim kaynak önerisinin linkine aşağıya bırakıyorum. Kesinlikle incele unutma ki bir insan yapabileceği en iyi yatırım kendisine yaptığı yatırımdır. Kendine yatırım yaparken cömert ol ve sana faydası olabilecek şeyler için gerekeni yap, hiçbir şeyi esirgeme!

İncelemek için Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.