Nasıl Alfa Olunur?

Alfa Erkek Nedir?

Alfa terimi kendini kadınlar konusunda geliştirmeye başlayan birçok işinin dikkatimi çekti ve bu yazıda nasıl alfa olunur sorusuna cevaplar vereceğim. Öncelikle alfa erkek nedir sorusu ile başlayalım.

Alfa, hayvanlar aleminden gelme bir terim aslında. Kısaca sürünün lideri anlamına gelir. Bunu insanlara uyarlayacak olursak şöyle bir karakter ortaya çıkıyor. Sosyal iletişim yetenekleri oldukça gelişmiş, kadınların arzuladığı, sesi gür çıkan, baskın olan erkeğe alfa erkek denir.

Alfa Erkek Olmak

Alfa erkek olmayı güç gösterisinde bulunmakla karıştıranlar oldukça fazla. Oysaki alfa erkek özünden kendinin farkındadır ve kendini kendine defalarca ispatlamıştır. Başkalarını kendini kanıtlamaya gerek duymaz. Alfaların en dikkat çekici özelliklerinden biri umursamaz olmalarıdır. Güzel giyinmek, güçlü göz teması ve bakımlı olmak alfa olmanın sonuçlarından bazılarıdır.

Bir erkeğin alfa olup olmadığını anlamak için tanımı gereği sosyal yaşantısına bakmak gerekir. Neydi tanımı basitçe sürünün lideri… Sonrasında ise en önemlisi her alfanın bir hayali vardır, bir tutkusu… Bunu tutkunun peşinden giderler. Bulundukların çevreyi iyi bir şekilde analiz edip hayallerindeki düzene evirmek için türlü güçlüklere göğüs gerip canla başla mücadele ederler. Alfa erkek olmak sonradan öğrenilebilir bir beceridir.

Nasıl Alfa Erkek Olunur?

Çoğu erkeğin bir hayat amacı yoktur ve bunun nedeni sorulduğunda ise geçti bizden o işler türünden cevaplar verir. Amaçsız erkekler bir kadınla konuşurken gelen alfa erkek sadece o kadını değil erkeği de tavlar. Tutkuları olan insanlar kadın erkek fark etmeksizin herkese çekici gelirler. Çünkü tutkuları olan insanlar çevresinde insanları da yüceltir. Dolayısıyla herkes böyle insanların etrafında bulunmak isterler ve alfaya karşı derin bir ilgi duyarlar.

Alfalığı, nasıl alfa olunur sorusunun cevabını güç gösterisi yapmak olarak anlayanların varlığından bahsetmiştim. Bu güç gösterisini de karşısındaki kişileri bozmak olarak anlayanlar var. Bu kendini ispatlama ihtiyacının dışavurumudur aslında. Alfalık etrafındakilere değer katmak ve sağlam bir amaca sahip olmaktan ve bu amaç uğrana verilen amansız mücadeledir. Kadınlarla, parayla ya da şöhretle asla alakalı değildir. Bunlar da alfalığın sonuçlarındandır.

Alfa Erkek Olmanın Yolları Nelerdir?

Alfa erkek olmak için ilk adım kendimize yüksek bir amaç edinmek ve tutkularımızı güçlendirmektir. Sonrasında ise taktik, teknik, strateji bir kenara asıl mesela ve birçok erkeğin yapamadığı veya devam ettiremediği için elendiği kısım, harekete geçmek geliyor. Taktikler, teknikler, stratejiler merak ediliyor ancak bunlar yolda karşımıza çıkacaklar zaten.

Hiçbir şey yapmadan, harekete geçmeden, taktiklerle alfa olmaya çalışmış bizi en fazla alfaymış gibi gösterebilir o da sadece kısa bir süreliğine. Hedeflerini net bir şekilde belirle, sahip olduklarınla yetinmeyip hayatını geliştirmeye odaklan ve harekete geç.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Alfa Erkek Olmak İstiyorum

Varsayalım ki şişmansın ve kilo vermen gerekiyor. Araştırmalara başlıyorsun ve a diye bir egzersiz programı ve b diye bir diyet buluyor. Bulduktan sonra da hemen uygulamaya koyuluyorsun.

Başka bir varsayım; diyelim ki kadınlar konusunda başarısızsın. Etrafından neredeyse normal arkadaş olarak bile hiç kadın yok. Sosyal iletişimi araştırıyor, yeni sosyal ortamlara giriyor ve kadınlarla flört etmeyi öğreniyorsun. Çabalamaya devam ettikçe de hayatına kadınlar girmeye başlıyor.

Kısacası; alfa erkek olmaya giden yolda eksiksiz bir şekilde ilerlemek istiyorsan hayatında değiştirmek istediğin kısımları seç, nasıl bir hayata sahip olmak istediğini hayal et, ihtiyacın olan şeyleri tespit ederek bunları tamamla ve en önemlisi harekete geç, yol ne kadar zor görünürse görünsün. Pes etme.

Sorunun kadınlar konusunda başarılı olamamak ve yeterince özgüven sahibi olamamak mı bir şeyler yapmak istiyor ama ne yacağını bilmiyor musun? Bunlara ek olarak nasıl alfa olunur sorunun en kapsamlı cevabını, alfa olmanın çoğu erkeğin bildiğini sandığı ama bilmediği sırlarını da keşfetmek mi istiyorsun? O zaman yazıyı bitirmeden önce sana bir önerim var. Önerimi aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsin. Görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.