Kızla Sohbet Başlatma

Kızla Sohbet Nasıl Başlatılır?

Erkeklerin kadınlar konusunda merak ettiği konular biri hoşlandığı kızla sohbet başlatma meselesidir. Merak ediliyor çünkü her şey sohbetin başlaması ve gidişatına göre şekilleniyor. Reddedilmekten ilişkiyi başlatabilmekten bir sohbet başlangıcına dayanıyor. Bu yüzden ilk andan itibaren doğru adımları atabilmek gerekiyor.

Öncelikle hoşlandığın kızla sohbet başlatmak konusunda çekingelerin varsa, bunu yapmaktan utanıyorsan bir şekilde muhabbeti kurabilsen bile istediğin sonuçları almanın çok zor olacağını bilmeni isterim.  Kendisiyle sohbet başlatmak ya da sohbet etmek konusunda bile bu kadar tedirgin olan erkeği, potansiyel bir erkek arkadaş olarak görmeyecektir doğal olarak… O yüzden öncelikle korkuların ve endişelerin daha kızla sohbet başlatmadan evvel üstesinden gelebilmek gerekiyor.

Kızla Sohbet Başlatma

Kadınlarla ilgili korkuları ve endişeleri zamanında fazlasıyla yaşamış biri olarak bunların erkeğin kadınlar konusunda başarılı olma yolundaki en büyük engellerinden biri olduğunu biliyorum ancak en kötü ne olabilir diye düşünmeye başladığımdan beri korkularımın ve endişelerim üzerimdeki etkisini büyük oranda yitirdi. En kötü senaryo da; beni reddededilir ya da benimle konuşmak istemeyebilirdi. Ki bu büyük orandan erkeğin yaklaşımıyla alakalıdır. İyi senaryoda ise ki bu da yine erkeğin elindedir kızla güzel vakit geçirir ve hatta sevgili olabilirdim. Böyle düşününce ikinci şıkkı seçmemek akıl karı değil. Çünkü hayat gerçekten çok kısa ve kesinlikle denemeye değer…

Bir Kızla Nasıl Muhabbet Kurulur?

Sohbet başlatmak istediğin kız daha önceden tanıdığın aranızda az çok muhabbetin olan bir kız olabileceği gibi hiç tanımadığın bir kız da olabilir. Eğer öncesinde aranızda küçük de olsa bir sohbet gerçekleşmişse tekrar sohbete girmek hiç tanımadığın bir kıza göre daha kolay olacaktır.

Hoşlandığın kızla sohbet başlatma konusunun denenmeye değer bir şey olduğunu ve ödülünün de güzel olduğunu biliyoruz. Denerken de bilmen gereken şey; yaptığının şeyi oldukça normal ve büyütülecek hiçbir tarafını olduğuna inanmandır ki gerçekten öyle. Eğer sen sohbeti başlatırken stres yapıp gerilirsen kızı da gerersen ama sen doğal bir şekilde yaklaşır öyle sohbete başlarsan bu kız hiç tanımadığın bir kız bile olsa o da aynı şekilde tepki verecektir. Kadınlar ayna gibidirler ve karşılarındaki erkeği yansıtırlar.

Bir Kızla Sohbet Nasıl Başlar?

Bilmen gereken ikinci şeyse; ne söyleyeceğim diye düşünmene ve yaratıcı bir sohbet başlatma cümlesine aslında sandığın kadar ihtiyacın olmadığıdır. Çoğu zaman selam demek bile yeterlidir ama illa ki ben daha farklı bir giriş arıyorum diyorsan; “bir kızla nasıl muhabbet kurulur” sorusuna şöyle kullanışlı bir cevap verebilirim:

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Varsayalım ki okuldasın ve sohbet başlatmak istediğin kız duyuru panosuna bakıyor. Kızı tanımıyorsun ve ortak arkadaşınız da yok diyelim. Direkt yanına giderek birkaç saniye panoyu inceleyip ardından duyurunun biriyle ilgili herhangi bir yorumda bulun ve soru sor. Dünyanın en normal şeyini yapıyormuş edasıyla… Bir iki saniye afallayabilir kız ama sen doğal tavrını koruduğun sürece sana uyum sağlaması uzun sürmeyecektir. Ayaküstü kısa bir muhabbet ettikten sonra sohbeti sonlandır ve ayrıl yanından. Nasılsa aynı okuldasınız ve tekrar karşılaşacaksınız. Bir sonraki gördüğünde de; Selam, nasıl gidiyor?” de. Yine ayaküstü biraz muhabbet et ve ayrıl böyle böyle kız seninle sohbet etmeye alışacak ve emin ol, çok geçmeden o seni gördüğünde sohbet etmeye başlayacak.

Bu bahsettiğim şeyi alışkanlık haline getirdiğinde hem sosyal biri olmak hem de hoşlandığın kızla tanışma konusunda oldukça rahatlayacaksın.

Yani aslında gördüğün gibi kızla sohbet başlatma basit asıl mesela doğal davranabilmek ve korkuları yenebilmek ve bunları üzerine gidebilmek ki bu da deneye deneye olur.

Kızla sohbet başlatma olayını çözdükten sonra daha önemli bir kısma geçeceksin ki o da onun sana karşı çekim hissetmesini ve seni arzulamasını sağlamandır. Böylece bir ilişkiyi doğru yol alabilirsiniz. Eğer kadınlar konusunda aklında çok fazla soru işareti varsa ve tam olarak ne yapman gerektiğini bilemiyorsan sana bir önerim var. Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu… Daha önce duydun mu bilmiyorum ama kadınlar konusunda erkeklerin çoğunun bilmediği sırları öğreten oldukça kapsamlı bir kaynak… İncelemeni öneririm. Aşağıya linkini bıraktım. Şimdilik bu kadar! Görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.