Kızla Nasıl Sevgili Olunur?

Bir Kızla Nasıl Sevgili Olursun?

Bu yazıda “kızla nasıl sevgili olunur” sorusunu ele alacağız. Gerçekten hoşlandığın bir kız var, muhabbet koyulaşmaya başladı ve artık aradaki iletişim bir sonuca bağlansın istiyorsun. Onunla sevgili olmak, ele ele tutuşmak ve aşkı iliklerini kadar hissetmek istiyorsun ama tam olarak ne yapman gerektiğini bilmiyorsun. Kızın hal ve hareketlerinden anlamlar çıkarmaya çalışıyorsun ama emin de olamıyorsun. İşin içinden bir türlü çıkamıyorsun.

Bir şeyler yapman gerektiğinin farkındasın bu güzel ama bu bir şeylerin onu ne kadar çok sevdiğini kanıtlamaya çalışmak olmadığını bilmeni istiyorum. Ona olan duygularımı bilirse, onu ne kadar çok sevdiğimi anlarsa benle sevgili olmak  ister düşüncesi pek işe yarayan bir düşünce değildir. Neden?

Kızla Nasıl Sevgili Olurum?

Hoşlandığım Kızla Nasıl Sevgili Olabilirim?

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi kadın erkek ilişkilerinde mantığa yer yoktur. Olay tamamen hislerle alakalıdır. Hoşlandığın kadının sana karşı pozitif ve seninle sevgili olmak yönünde hisler uyanmasını başarabildiysen sonuç istediğin yönde ilerler. Onu seninle sevgili olmaya mantıksal açıdan ikna etmeye çalışmak ise ters teper.

Çok popüler bir laf vardır ve doğrudur; kaçan kovalanır. Senin hislerini bilen kadının bunu kullanacağını ve adeta seni süründüreceğine emin olabilirsin. Mesela; sen sürekli ararsın ama o seni aramaz. Çünkü gerek yok nasılsa sen arıyorsun ya da sen uzun uzun mesajlar atarsın ama o kısa cevaplar verir, geç yazar. Onun duygularından emin olana kadar kendini frenleyebilmen ağırdan alabilmen lazım sonra sen de dilediğin gibi duygusallaşabilirsin. Kızla nasıl sevgili olunur diye merak eden erkeğin kendisini frenleyebilmesi, ağırdan alabilmesi derken neyi kastediyorum?

Az görüşün ama görüştüğünüz zamanlar harika geçsin. Telefonda az konuşun ama konuştuğunuz süre boyunca eğlenin. Böyle olduğunda sürekli senle iletişimde kalmak isteyecektir çünkü senle geçirdiği o harika vakitleri özleyecektir.

Onun ilgine bağımlı hale getirmekten bahsediyorum. Sigara bağımlısı biri ilk başlarda arkadaşının sigarasından bir iki fırt alır. Bir süre böyle gider. Sonra bir dal sigarayı kendi başına bitirmeye başlar. O bir dal, iki dal olur zamanla paket almaya başlar ve sürecin sonunda artık bir bağımlıdır ve bırakması zorlaşır.

Atıyorum buluştunuz çok güzel vakit geçirdiniz ve sen onu birkaç gün aramadın. Aradığın zamanda 4-5 dakika konuşup konuşmayı en eğlenceli anında işin olduğunu söyleyerek kestin. Daha sonra onun arayacağına emin olabilirsin. Onun seni aradığı senaryoda da müsait olmadığını ve 15-20 dakikaya döneceğini söyledin. 15-20 dakika sonra dönüş yapacak mısın? Tabi ki hayır. Emin ol, sen aramasan bile o çıldırıp meraklanacak ve tekrar arayacak. Aramadan önce kafasında bir sürü şey kuracak ki bu kurduğu şeyler senin çekicilik hanene artı puan katan şeyler olacaktır.

Tabi abartmamak lazım yoksa kadın bundan sıkılır ve ilgisini kaybeder. Bunlar aşk oyununda olan şeylerdir. Kadınlar sıklıkla yapıyorlar. Sen neden onları kendi taktikleriyle avlamayasın? Her zaman işe yarayan değil ama sıklıkla işe yarayan bir şeydir. İstisnai durumlarla karşılaşabilirsin. ( Bu arada hoşlandığın kızın gerçekten seninle geçirdiği zamandan keyif aldığını da varsayıyorum.)

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Kızla Sevgili Olmanın Yolu

Kadınlar, bir erkekle sevgilin olup olmayacaklarına karar verirken birçok şeyi hesaba katarlar. Kadın için gerçekten zor bir karardır bu. Sadece kendisinin istemesi yetmez. Yakın arkadaşlarının fikirlerinin de kendi görüşünü desteklemesini de isterler. Bu süreçte kendisi hoşlandığın kadının arkadaşlarına sevdirmen çok önemlidir. Bu kısmı kısa tutuyorum ama çok kritik bir konu başka yazılarımda değineceğim şimdilik kaldığımız yerden devam edelim.

Hoşlandığın kız gerçekten çekici ve ilgi çeken bir kızsa kendisine aşık olunmasına alışkın bir kızdır. Eğer sen hemen sevgili moduna girersen seni de kendisine aşık olan diğer şıpşevdi erkekler kervanına katacak ve seninle görüşmeyi kesecektir. Bunun yerine şu kafada hareket etmeni faydalı buluyorum ayrıca çok daha başarılı olacağını garanti edebilirim. Nedir bu kafa yapısı? Beklentilerimi minimize mümkünse yok ediyorum ve kızlarla her türlü fırsata açığım. Kısacası rahat olmaya ve başka kadınlarla da görüşerek seçeneklerini arttırmanı kastediyorum. O kızla illa sevgili olmam lazım diye şartlama kendini. Şartlamak çoğu zaman istenilen sonuçları doğurmaz.

Takılmana bak. İçinden ne yapmak geliyorsa onu yap zaten aranızdaki iletişim şekillenmeye başladığında aranızda birşeyler geçtiğinde kız çok geçmeden şunu soracaktır; biz şimdi neyiz? Yani sevgili olmak meselesi, ortam oluştuğunda senin bir şey yapmana gerek kalmadan kız bu durumu sorgulayacaktır. Bu soruyla karşılaştığında sana bu soruyu soran kadını gerçekten özel bir kadın olarak görüyorsun sevgili olduğunuzu söyleyebilirsin ya da piç bir ifadeyle sadece arkadaşız diyerek onu biraz daha uğraştırabilirsin.

Arci'nin E-KursuYazının sonuna doğru yaklaşırken şimdiye kadar anlattıklarımı özetlemek istiyorun. Eğer hoşlandığın kızla sevgili olmak istiyorsan hızlı bir şekilde aranızdaki ilişkiye bir isim koymaya çalışma. Rahat olarak ve sevgili olanlar ne yapıyorsa davranışlarını o yönde ilerlet. Zamanla sevgiliye dönüşeceksiniz zaten. Bu işler doğal bir akış içerisinde kendiliğinde gerçekleşirse daha etkili olur.

Tabi her ne kadar doğal bir akış desem de bu süreç içerisinde doğru yapman gereken şeyler var. Kızla sevgili olmak için başarılıya geçmen gereken kritik noktalar var. Bu noktaların neler olduğunu ve nasıl başarıyla atlatabileceğin merak ediyorsan sana oldukça kapsamlı bir kaynak önerim var. Bu kaynak sana kızla nasıl sevgili olunur diye düşünmene gerek kalmadan izlemen gereken yolu tanışma aşamasından başlayarak detaylı bir şekilde öğretecek. Önerimi yazının sonundaki linke tıklayarak inceleyebilirsin. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.