Kızla Mesajlaşırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeni Tanışılan Kızla Mesajlaşırken Yapılan 4 Hata

Bu yazıda erkeklerin çoğunun yeni tanıştığı kızlarla mesajlaşırken yaptığı dört hata üzerinden kızla mesajlaşırken neler dikkat edilmelidir sorusunu cevaplıyorum.

Birazdan sayacağım bu dört hatayı yapmazsan kızla sohbetinizin devam etme olasılığı ciddi oranda artacaktır. Basit gibi görünseler de gerçekten de kızın iletişimi kesmesi için yeterlidirler. Üstelik erkeklerin çoğunun kızla mesajlaşma konusunda en fazla tekrar ettiği hatalardır. Sonra da kara kara kızın mesajına neden cevap vermediğini düşünüyorlar. İşin içinden çıkamayıp cevap almak için tekrar tekrar yazarak işleri iyice berbat ediyorlar. Sen bunlar yapma!

Kızla Mesajlaşırken

İşte kıza ilk mesaj atarken yapılan 4 hata;

1 – Buluşma Daveti Yapmak

Tanıştığın hiçbir kıza ilk mesaj atarken buluşma teklifi yapmanı önermem. Hatta buluşmayı ima etmeni bile… İlk mesaj; sohbeti yeniden başlatmak ve aranızdaki ilişkinin sadece tanışma anında kalmamasını sağlamaktır. İlk mesajda tekrardan kızı ilgisini çekip birkaç mesajlaşma sonra buluşma daveti için uygundur ama direkt buluşma teklifiyle girmek çoğu zaman ters teper.

2 – Sıkıcı Soru Sormak

İlk mesajında naber, nasılsın, nasıl gidiyor, ne yapıyorsun tarzında sıkıcı sorular sormamanı öneririm. Cevap alırsın almazsın değil de yine de önermiyorum. Böyle bir ilk mesaj attıysan bile bu minvalde devam etmemen, etkileyici bir iletişim kurabilmen için önemlidir. Eğer böyle sorulara devam edersen birkaç soru sonra iletişimin kesileceğini söyleyebilirim. Sıkıcı mantık sorularından uzak dur. Bunların ötesinde soru tercihlerinde; açık uçlu, kestirilip atılmayacak soruları kullanmanı öneririm.

3 – Aşırı Romantik Mesaj Atmak

İlk mesajın kıza olan duygularınla ilgili romantik mesajlar yazma. Her zaman kızdan daha az duygusal olmalısın. Tanışmanız çok romantik bir havada gerçekleşmiş olabilir. Sana; “Lüften beni ara.” ya da “Beni aramayı sakın unutma, tamam mı?” tarzı şeyler söylemiş olsa bile kadınların duyguları hızlı bir şekilde değiştiğini unutma. Kadınlar için gerçek o an ne hissettikleridir. Erkeklerin çoğu bu gerçeği bilmediği için kafaları karışıyor. Kadınlara anlam veremiyorlar.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Örneğin gece kulübünde tanıştığın bir kızla yakın bir şekilde dans etmiş, sarılmış, hatta öpüşmüş, senden hoşlandığını söylemiş ve hatta numarasını senin telefonuna kendisi yazmış olsa bile ona yazdığında ya da aradığında sana soğuk davranabilir. Tanıştığınız an farklı hissediyordu. Yazdığında farklı… Bu hep böyle midir? Değildir ama romantik mesajlar risktir. Ondan hoşlandığını belli eden, duygularını açtığın şöyle mesajlar;

  • “Senin gibi bir kızla daha önce hiç tanışmamıştım.”
  • “Daha önce hiçbir kıza karşı böyle duygular hissetmemiştim.”

yerine eğlenceli, merak uyandıran ya da hatırlatıcı girişler iyidir. Kız seni duygusal olarak aşırı derecede etkilemiş olsa bile bunu hemen dile getirmemen, faydana olur yoksa sana olan ilgisini azalmasıyla karşı karşıya kalabilirsin.

4 – Çok Düşünmek

Kendini orijinal şeyler yazmam lazım diye şartlayarak kısacık bir mesaj için dakikalarca düşünmek de sıkça yapılan hatalardan birisidir. Kıza yazacağın ya da kızın yazdığı mesaja gereğinden fazla kafa yormakta iyi değildir. Çünkü bu şekilde kendini gereksiz bir şekilde baskı ve stres altına sokarsın. Doğal, akıcı ve etkileyici bir sohbetin gerçekleşmesine kafa olarak uzak olursun.

Yazı boyunca ve diğer makalelerimde kızla mesajlaşma konusunu yeterince açıkladım. Buradan öğrendiklerini uygularsan kızla mesajlaşırken nelere dikkat edilmelidir diye çok fazla düşünmene gerek kalmadan bu konuyu halletmiş olursun. Eğer mesajlaşmanın haricinde genel olarak erkeklerin kadınlar ile ilgili yaptıkları kritik hataları öğrenerek onların önüne geçmek ve kadınlar konusunda imrenilecek başarılara imza atmak istiyorsan bir önerim var;

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.