Kızla Konuşulacak Konular

Kızla Konuşulacak Konu Bulamıyorum

Erkeklerin en büyük kabuslarından biri hoşlandığı kızla konuşulacak konular bulamamaktır. Her ne kadar konuşmak, sohbetimizle keyif vermek, onu güldürmek ve etkilemek istesen de karşısındayken normalde çok konuşkan biri olsan bile kitlenip kalır, ne diyeceğini bilemezsin. Hal böyle olunca kızın yüzünde beliren sıkılmış ifadeye maruz kalmak zorunda kalırsın ve canın sıkılır.

Bu sıkıntının temelinde yatan bir takım faktörler var aslında. Bu faktörlerin en şiddetlisi; karşındaki kızı memnun etmeye odaklı olmandır. Böyle olunca kendin olmaktan çıkıyorsun. Ve bunu seni geriyor gerginlikten, kendinden şüphe etmekten dolayı sanki ağzından en güzel laflar çıksa bile karşındaki kadın beğenmeyecekmiş gibi hissediyorsun.

Aşman gereken ilk düşünce karşındaki karşındaki onu memnun etmeye odaklı olma kafasından çıkmaktır. Sana kızla konuşulacak konular bulamama sorunu yaşatan mentalite özünde budur. Bunun peşinen kadınların ilgisini çeken konular gelir. Yazının ilerleyen bölümlerin bu konulara ve doğal, akıcı ve keyifli bir sohbet sürdürebilmeni sağlayacak bir tekniğe yer verdim.

Aslında biliyor musun kızla konuşulacak konular meselesi çok da büyütülecek bir konu değil. Şöyle ki; normalde arkadaşlarınla ne konuşuyorsan hoşlandığın kızla da onları konuşabilirsin. Önemli olan onu kaybetmekten korkmadan olağanca rahatlığınla hareket edebilmen ve kendinden şüphe etmemendir.

Kasma yani kısaca dünyanın en etkili şeylerinden bahsetsen bile bunu devamlı sürdüremezsin. Böyle bir şey yok.

Kızla Konuşulacak Konular

Kızla Konuşurken Uzak Durman Gereken Konular

Din, siyaset ve futbol gibi konulardan uzak durmanı öneririm. Çünkü böyle konular hele bir de zıt görüşlerdeyseniz kutuplaştırmaya ve antipatik duyguların oluşmasına oldukça müsait konulardır. Hiç bu riske girme derim. Kaldı ki bunlar kadın beyninin ilgisini çeken konular değildir pek. Bunların fanatiği olan kızlar yok mu var elbette var ancak şu aşamada girme derim. Kızları geçtim çok yakın arkadaşların hariç kimseyle bu tür sohbetlerin içinde olma derim. Herkesin görüşü kendine.

Kadınlar beyinlerin sağ tarafını sol taraflarına göre erkekler ise beyinlerinin sol taraflarını sağ taraflarına göre daha fazla kullanırlar. Bu ne demek? Bilimsel bir gerçek olan bu araştırma bize çarpıcı bir gerçeği sunuyor. Beynimizin sağ tarafı duygusal, sol tarafı ise mantıksal hareket etme üzerine kurgulanmıştır. O yüzden biz erkekler bir şeyin sonucuyla ilgilenirken kadınlar sonucu giden süreçler ve bu süreç içerisinde yaşananlarla daha fazla ilgileniyorlar.

Kızla konuşulacak konular bulmak da bu çok işine yarayacak bir veridir. Bir dahaki seferi hoşlandığın kızlarla konuşurken konuşmanın içerisinde daha fazla detaya ve betimlemeye yer ver. Bu erkek zihnine ne gerek var laf kalabalığına hissini uyandırırken kadın da öyle bir his uyandırmıyor. Konunun içine direkt olarak çekiliyorlar.

Haftasonu bir geziye mi gittin. Haftasonu arkadaşlarla Bursa’ya gittik, takıldık işte. Fena değildi. Bunun yerine haftasonu arkadaşlarla Bursa’ya gittik. Tarihi dokusu, olağanca yeşili ve samimi insanlarıyla Bursa ben de sağlam bir iz bıraktı. Özellikle şehrin eski kısımlarında yürürken attığım her adımda baktığım her bir köşede tarihi iliklerime kadar hissettim. Acaba bu adımladığım yerlere bundan yüzyıllar önce kimler ayak bastı. Kimlerin yürüdüğü yerlerde yürüyorum.

Bu sadece bir örnekti demek istediğimi anladığını varsayıyorum. Gördüğün gibi bir cümleyle de geçiştirilebilecek bir olay nasıl detaylandı.

Kızla Ne Konuşulur?

Kadınlar kendilerine bir şey öğreten erkekleri çekici bulurlar. Erkeklerin pek çoğu kültürel açıdan kendilerini pek geliştirmemişlerdir. Oysaki kadınlar ilginç konulara meraklı ve öğrenmeye heveslidir. Biz erkekler arabalar, futbol ve kadınlar konuşmaktan çok ileriye gidemiyoruz malesef… Ancak aşağıda sıraladığım konu başlıklarını öğrenmen ve hoşlandığın kızla bunları paylaşman onların oldukça ilgisini çekecektir. Bunları sadece kadınları etkilemenin yolları hakkında bir ipucu olarak düşünme yeni bir şeye öğrenme hevesiyle öğren.

Kızla Konuşulacak İlginç Konu Başlıkları

Numeroloji: Bu bilime göre herkesin doğum tarihine ve ismine göre hayatının kadersel etkileriyle açıklanan sayıları bulunmaktadır. Bu sayıların temsil ettiği yaşamlarımız da hangi gezegen ile bağlantılı ise onunla ilgili konular da kendi şifrelerimizi çözmemize yarıyor.

Mitoloji: Efsaneleri konu alan, doğuştan araştıran ve anlamları inceleyen bilim dalı. Özellikle Yunan ve Hint mitolojisi oldukça ilgi çekici hikayeler içeriyor.

Felsefe: Sıkıcı bulanlar olsa da ilgili kıza denk gelirsen oldukça akıcı ve etkili bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz. Felsefe kısaca; varlığı, varlığın kaynağını, anlamını ve nedenleri araştırır.

Kozmetik: Şaşırtıcı gelmiş olabilir kadınların en çok sevdiği bu sektörde neler döndüğünü bilmen seni sandığının aksine oldukça ilgi çekici birine dönüştürür. Kadının yaptığı makyajı bilen bir kişi olarak değerlendirdiğinde nasıl bir çekim yaratacağını tahmin edemezsin.

Karakter Analizi: Giyim tarzının, seçilen renklerin, takıların vs karakterler hakkında verdiği ipuçlar vardır. Araştır.

Psikolojik Testler: Bayılıyorlar. İnternette çeşitli psikolojik testler bulabilirsin.

Grafaloji: Yazı tipine göre kişinin karakterlerini ve duygularını belirleme yöntemidir.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Kızla Konuşulacak Konular Sorununa Son Verecek Bir Teknik

Anahtar tekniği adı verilen bu teknik sayesinde hoşlandığın kızla konuşulacak konu bulmak konusunda oldukça rahatlayabilirsin temel olarak şöyle; kızın kurduğu cümlelerden bir kelime seçerek bu kelimeyi genişletiyorsun. Örnek vermek gerekirse kıza günün nasıl geçtiğini sorduğunu varsayalım o da şunu demiş olsun;

  • Hiç tüm gün evdeydim. Film izledim falan.

Hmm, anladım türünden bir söylemiş olmak için söylenen şeyler kullanarak sohbetin tıkamak yerine bir kelime seç. Bu kelime film olsun şunu diyebilirsin;

  • Film izledin demek. Bazen insanın evden çıkası hiç kimseyle görüşesi gelmiyor ama evde olunca da canı sıkılıyor. Ne yapacağını bilmediği anlarda filmler yardıma koşuyor. Bir ara 2-3 gün evden çıkmamıştım. Supernatural’in tamamını bitirmiştim. O kadar sezonu kaç senede çekiyorlar sen birkaç günde tüketiyorsun. Çok ilginç değil mi? Seninde yaptığın oluyor mu?

Uzun gelmiş olabilir ama yüzyüze sohbet için daha kullanışlıdır. Mesajlaşmada da anahtar kelime tekniğinden yararlanabilir daha kısa bir şekilde yine mesela böyle diye bir kıza mesaj olarak;

  • Eğlenceli bir gün geçirmişe benziyorsun.(Eğlenceli bir gün geçirmediği belli sataşıyorsun burada.) Hangi film eşlik etti bugün sana bakalım?

Oldukça kullanışlı bir tekniktir bir bazen doğal olarak yaptığın olmuştur zaten. Bunu birden farkında olarak dene, sıkıştığın ne diyeceğini bilemediğin zamanlarda…

Sorularla Konuşmayı Yürütmeye Çalışma

Eğer kızla konuşulacak konu bulamıyorsan soru sorarak iletişimi yürütmeye çalışma. Bu en büyük yanlışlardan biridir. Elbette sorular iletişim doğasında var ama konu bulamayınca sırf konuşma yürüsün diye soru yağmuruna tutma kızı. Bunun yerine sohbetin tıkanmaya başlayacağını hissettiğin anda sohbeti kes. Bu daha iyidir. Soru meselesi hassastır. Karşındaki kız sıkmayan seni sorgu memuru gibi göstermeyen sorular sorabilmek bir maharettir. Soru sormak ile ilgili aklında şu bulunsun; soru sormadan evvel direkt soru sormak yerine yorum yap ardından sorunu sor. Örnekler;

  • İzmirli’lere benziyorsun. Nerelisin.?
  • Farklı bir giyim tarzın var. Nasıl beceriyorsun bunu?
  • Nasılsın diye sormak yerine nasıl görünüyorsa onu söyle. Mutlu görünüyorsun. Günün iyi geçmiş olmalı gibi varsayımsal da hareket edebilirsin.

Arci'nin E-KursuKızla konuşulacak konular ile ilgili detaylı paylaşımlarda bulunduğum bu yazıyı sonlandırmadan önce sana kadınlar konusunda ustalaşmak yolunda çok faydasını göreceğine inandığım bir kaynağı önermek istiyorum.

Yeni çıkmış olmasına rağmen oldukça ses getirdi ve hakkında yapılan yorumlarda çok iyi düzeylerde.

Ben de incelemiş olduğum için kesinlikle en azından bir bakmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Aşağıdaki linke tıklayarak kaynağa ulaşabilirsin.

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.