Kızla İlk Buluşmada Nasıl Davranmalısın?

Kızla İlk Buluşmada Nasıl Davranmalıyım?

Hoşlandığın kızla ilk buluşmada nasıl davranmalısın biliyor musun eğer bilmiyorsan ilk buluşmanız son buluşmanız olabilir.

Her hafta ilk buluşma ile ilgili; nelerden konuşmalıyım, hangi konulardan bahsetmemeliyim, ne dersem benden etkilenir, nasıl davranırsam benimle bir daha görüşmek ister tarzında birçok soru geliyor.

Tek tek cevaplamak yerine bu yazıda hepsine birden cevap vermiş olmayı amaçlıyorum.

Daha önce “kızla ilk buluşma” başlıklı bir yazı yazmıştım. Bunu onun devamı gibi düşünebilirsin. Eğer okumadıysan o yazımı da okumanı öneririm.

Kızla İlk Buluşmada Nasıl Davranılır?

İlk Buluşma Nedir, Ne Değildir?

Öncelikle ilk buluşma bir mülakat ya da iş görüşmesi değildir. Yani karşında insan kaynakları uzmanı ya da yönetici yok. Rahat ol. Kendini baskı altına sokma. Hoşlandığın bir kız var ve belli ki o da senden hoşlanmaya başlamış ilk buluşmanızı gerçekleştireceksiniz.

Kızlar ilişkiler konusunda erkeklere göre çok daha olgundurlar ve ilk buluşmaları karşı tarafı tanımak ve beraber eğlenebilme fırsatı olarak görürler. Oldukça sağlıklı bir bakış açısıdır seninde ilk buluşmaya giderken bu düşünce yapısında olmanı öneririm.

Bazen oturduğum kafelerde ilk buluşmalarını gerçekleştirdiklerini her halinden belli olan çiftler görüyor ve kulak misafiri oluyorum.

  • Nerede oturuyorsun?
  • Hangi okula gidiyorsun?
  • Kaç kardeşin var?

vs vs. Şimdi bu sorular asla sorulmamalıdır demiyorum ancak sorduğu sorular bu minvalde olan erkeğin karşısındaki kızla ikinci buluşmayı gerçekleştirmesi neredeyse imkansızdır. Mülakat sorularına da benziyor değil mi öte taraftan 🙂

Kızla İlk Buluşmanızın İyi Geçmesini İstiyorsan

İlk buluşmaya; her şeyi mükemmel yapmalıyım ve bu kızı asla kaybetmeliyim perspektifi ile değil de hoş bir kız ve bakalım karakteri de dış görünüşü kadar güzel mi? perspektifiyle git. Onu tanımaya ve beraber eğlenceli vakit geçirmeye odaklan.

Söylemek istediklerini acaba kız yanlış anlar mı diyerek filtreleme. Konuşmanın seyrini ona endeksleme. Olmadığın gibi biri görünmeye çalışma. O an istediğin olsa bile uzun vadede sorun yaşarsın.

İlk buluşmalara gereğinden fazla anlam yükleme ve hemen ciddi konulara girme. O da gerilir sen de gerilirsin. Hoş olmaz. O konuların da zamanı gelecek, sabırlı ol.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Kızla ilk buluşmada konuşulacak konular başlıklı yazımdan konuşabileceğin ilginç konu başlıkları öğrenebilirsin. Burada da bir şeyler söylemem gerekirse; sıradan ” şeylerden konuşmamak ve konuşmayı ilginç ve de çekici bir havaya sokabilmek için şu konuları açabilirsin:

  1. Kadın erkek ilişkileri: En sevdikleri konu olabilir. Uzun süreli bir ilişkisi bitmiş arkadaşın nasıl hissettiğini ve davrandığını anlabilirsin mesela.
  2. Entellektüel bilgi: Felsefe, astroloji, psikoloji, doğal taşlar gibi ilginç konular hakkında bilgi sahibi olman bu konularla ya da konulardan biriyle ilgili kadınlarla denk geldiğinde oldukça işine yarar. Kendini entellektüel açıdan geliştir.
  3. Diziler ve çok satan kitaplar: Özellikle yabancı diziler hele bir de aynı diziyi izlemişseniz uzunca bir süre üzerine konuşabilirsiniz. Aynı şekilde kitaplardan konuşmakta öyle.
  4. İnsan ilişkileri: Arkadaşlık, aile, dostluk, güven, sadakat gibi konulara girebilirsin.

Bu saydığı konular sohbeti canlandırarak ona sataşabilmen için uygun ortamları oluşturur. Tekrar hatırlamakta fayda görüyorum. Amacın onu etkilemek değil, paylaşımda bulunmak ve güzel vakit geçirmek olmalıdır. Mülakatta değilsiniz. Ne kadar gergin, stresli ve heyecanlı davranırsan o kadar etkilemeye çalışıyorsun demektir ve bu iticidir.

Yazıyı bitirmeye yaklaşırken kızla ilk buluşmada nasıl davranmalıyım diye merak edenler umarım akıllarındaki soru işaretlerine cevap bulabilmişlerdir. Kadının ilgisini canlı tutabilmek, kendine aşık edebilmek için cevaplarına hakim olman gereken çok fazla soru var. Deneye yanılan bu soruların cevaplarını bulmaktansa kadınlar konusunda başarıya giden yolu adım adım gösteren bir kaynak önerisiyle yazıyı sonlandırıyorum. Kendine iyi bak!

Önerimi İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.