Kızla İlk Buluşma

Kızla İlk Buluşma Nasıl Olmalı?

“Kızla ilk buluşma” meselesi iki tarafının birbirini tanıyabilmesi ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilmesi için iyi bir fırsattır.

İlk buluşma esnasında ciddi konulardan uzak durarak tamamen eğlenmeye, karşındaki kızı tanımaya ve sana uyumlu olup olmadığını ölçmeye odaklanmanı öneriyorum.

Böyle yaparsan ilk buluşmanızın çok daha iyi geçeceğini ikinci buluşmaya giden yolun kapılarının aralanacağını söyleyebilirim.

Kızla İlk Buluşma Esnasında Yapılan En Kritik Hata

Bu başlıkta bazı erkeklerin kızla ilk buluşma esnasında yaptığın en kritik hatadan bahsedeceğim. Bu öyle bir hata ki her şeyin berbat olmasına zemin hazırlıyor ve kadınlar bu hatayı yapan erkeklerle çoğu zaman ikinci buluşmayı yapmıyorlar.

Potansiyel bir sevgili ile karşılaştıklarında erkeğin ve kadının sergilediği davranışlarda genelde ciddi farklılık oluyor. Kadın, bu potansiyeli sevgili adayını gördüğünde aklından;

“Hmm, şirin çocukmuş ilginç de birine benziyor. Onu daha yakından tanımalıyım.” türünden şeyler geçirerek sakin ve soğukkanlı bir moddayken erkek;

“İşte hayallerimdeki kız… Bu kız, kesinlikle kız arkadaşım veya karım olmalı. En kötü ihtimalde tek gecelik bir ilişki olsun.” türünden şeyler geçirerek kendini beklentiye sokarak şartlandırır. Böylece gergin ve aşırı heyecanlı bir moda girer.

İlk Buluşmada Nasıl Davranmalıyım?

Kadın rahat ve sakin taraftır çoğu zaman ama erkekler çoğu zaman her yeni tanıştığı kıza potansiyel bir eş gözüyle bakıyor ve buna göre hareket ediyorlar. Böyle olunca da oluşan baskıdan dolayı geriliyorlar ve kadınlar bu gerginliğin kokusunu metrelerce öteden alabilirler. Erkeği gergin gören kadın da doğal olarak gerilir ve kendisine yaşattığı bu duygu durumu yüzünden o erkekle bir daha görüşmeme kararı alır.

Kızla İlk Buluşmada Nasıl Davranılmalı?

İlk olarak en önemli şey; rahat olmandır.  Peki bunu nasıl yapabilirsin? Öncelikle şu gerçeği aklına kazı; uyum diye bir şey vardır ve çoğu insan birbiriyle uyum içerisinde değildir. O yüzden uyumu yakalayabileceğin pek az kadın olduğunu bil.

Neredeyse her kadınla uyumluymuşsun gibi görünebilirsin bunun yolları var ama gerçek uyumu gerçekten çok az kadında yakalayacaksın. Bunu bilirsen o dış görünüşüyle seni büyüleyen kadının aslında tanıdıkça hoşuna gitmeyecek özelliklerinin olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kısacası karşındaki kadının kusursuz bir olmadığını bil. O da bir insan ve eksiklikleri var, herkes gibi… Bunu aklından çıkarmazsan rahatlaman daha kolay olacaktır.

İkinci olarak da kızla esprili bir havada dalga geçmen ve onunla uğraşman gerekiyor. Kız seni tavlamaya çalışıyormuş gibi davran. Bunun üzerinden espriler yap ve takınacağın tavırlar bu kafada olsun. Mesela kız ilk buluşmada şunu dedi;

KIZ: Dağınık biriyimdir. Odamı görsen kıyafetlerim dolabın için hariç her yerde olabilir.”

bir iki saniye manidar baktıktan sonra ona şunu diyebilirsin tabi biraz ciddi biraz eğlenceli bir tonda;

SEN: İşte bir kadında aramadığım özelliklerden biri. Sanırım senle ikinci buluşmayı yapmayacağım.”

Tavlanmaya çalışan senmişsin gibi davranışlar sergilediğinde ya da espriler yaptığında onun ayarlarıyla sağlam bir şekilde oynarsın ve kız şöyle düşünür;

  • Neden diğer erkekler gibi yapışmıyor. Ne cüretle benimle dalga geçebiliyor? Etrafından çok fazla kız olmalı heralde ki o yüzden bu kadar rahat ama ben o kızlara benzemem. Bu çocuğu istiyorum ve ona haddini bildireceğim.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Bu bahsettiğim kafa yapısının ne kadar işe yarar olduğunu denedikçe göreceksin. Sadece arkana yaslan, rahat ol, sakin ol ve en önemlisi eğlen. Böyle yaptığında kızla ilk buluşma meselesi senin için adeta bir çocuk oyuncağına dönüşecek. Ama tabi hoşlandığı kadınlarla istediğin türde ilişkiler yaşayabilen bir erkek olmak bununla bitmiyor. Başarılı bir şekilde geçmen gereken pek çok kritik nokta daha var. Bu noktaların birinde takılman demek istediğin sonuca ulaşamamana yol açabilir. Bu yüzden kadın erkek ilişkilerini enine boyuna öğrenmek ve bu alanda ustalaşmak istersen sana bir önerim var. Bu öneri sayesinde çok hızlı bir şekilde hoşlandığın kadınlarla tanışmanın ve onlarla ilişkiye başlamanın en etkili yollarını öğrenebilirsin. Önerim aşağıdaki linkte bir sonraki yazıda görüşürüz.

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiye Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.