Kıza İlk Mesaj

Kıza İlk Mesaj Önerileri

Kadınlar konusunda merak edilen konulardan birini bu yazıda ele alıyorum; kıza ilk mesaj meselesi… Varsayalım ki bir kızla tanıştın, iletişiminiz iyiydi ve onun telefon numarasını aldın. Erkeklerin çoğunun hoşlarına giden bir kızın telefon numaraları aldıktan sonra egoları şişer ve harika hissederler ama gerçek şu ki; kızın sana numarasını vermiş olması onunla bir şeyler yaşayacağını garanti etmez.

Onun numarasını alarak onunla bir şeyler yaşama yolunda bir eşik atladın sadece şimdi ise karşında telefonla ilk iletişim var. Şimdi onunla tekrar görüşmek, buluşma ayarlamak için bu eşiği atlaman gerekiyor. Telefon üzerinden ilk iletişim ki bu çoğunla hoşlanılan kızla mesajlaşma şeklindedir ve oldukça önemlidir çünkü kız seninle sohbetini sürdürüp sürdürmeyeceğini etkileyen faktörlerden biridir.

İlk Mesajda Ne Yazmalıyım?

Kıza İlk Mesaj Ne Zaman Atılır?

Ortalıkta dolaşan en az 2-3 gün beklemelisin ki senin meşgul ve değerli bir erkek olduğunu düşünsün gibi öneriler var. Ellerden telefonların düşmediği bu çağda böyle önerilere kulak asmamak lazım. Sosyal ortamında bulunan kızlarla tanışıldığında yapılabilir bu ama yeni tanışılan ve ortak noktanızın olmadığı kadınlara karşı önermiyorum. Çünkü bu ağırdan satma oyununu kızın anlamayacağını beklemek çok saçmadır.

Çekicilik parfüm gibidir ve etkili hızlıca kaybolur. Senin onun aramayıp sormadığın birkaç gün içerisinde başka bir erkek onun hayatına girip tüm ilgiyi üzerine çekebilir. Sonra kendini; “Tanıştığımızda herşey çok güzeldi ne oldu birden anlamadım.” hayıflanmaları içerisinde bulunabilirsin.

Tanışma anınızdaki iletişime güveniyorsan kıza hemen yazabilirsin. Mesajlaşmayı uzatmayarak kısa keserek kendini ağırdan sat bu iyidir de ama tanışma anındaki iletişiminiz çok da iyi değilse istediğin kadar bekle, sonuç çoğu zaman değişmeyecektir.

Gündüz vakti kafe, avm, kitapçı gibi yerlerde tanıştığın kıza ilk mesaj; 1-2 saat içinde atılmalı, 24 saati geçirilmemelidir.

Gece kulübü, pub ya da bar tarzı enerjinin yüksek olduğu mekanlarda tanıştığın kızlara ise ilk mesajı, birkaç saat içinde göndermeni öneririm. Çünkü ayık kafada değilken sana numarasını vermiş olup kendine gelmeye başladığında pişmanlık duyup sana geri yazmayabilir. O yüzden onunla yazışarak kendini alıştırman iyi fikirdir.

Kızla İlk Mesajda Ne Yazılır?

Bununla ilgili bana göre en iyisi ve en geri dönüş oranı yüksek olan; tanışma anında aranızda geçen sohbetten eğlenceli bir kısmı ya da espriyi kullanmaktır. Hem oldukça doğal hem de oldukça etkili olacaktır. Böylece onu tanışma anınıza döndürmüş ve duygularını depreştirmiş olursun.

İşte yeni tanışılan kızla mesajlaşırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Kısa tut: Kızın uzunca yazmanı gerektirecek türden bir mesaj atma. Okuyunca eğleneceği, gülümseyeceği türden bir mesaj iyidir.
  • Duygusal girme: Daha ilk mesajda duygusal girmen, romantik mesajlar atman iyi bir fikir değil bunun için biraz süre geçmeli ve kızın sana karşı bir şeyler hissettiğinden emin olmalısın. Diğer türlü erken romantik davranışlar sergilemen kıza senin hakkında değersiz ve olgun biri olmadığını düşündürür.
  • Soru soracaksan: Kapalı uçlu yani cevabı evet ya da hayır olan ve kısa cevapla geçiştirilebilecek sorular sormak iyi değildir. Günaydın, naber, nasılsın, neredesin gibi…
  • Mesajının sonuna adını yaz: Adını yazarsan kız seni kaydetmemişse; sana: “Kimsin?” tarzı sorular sormamasının önüne geçmiş olursun.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Kıza İlk Mesaj Örnekleri

Birinci örnek; hoşlandığın kızla bir kafede tanıştın ve onunla konuşmaya başladın. Muhabbetin içinde kızın tatlıyı çok sevdiğini öğrendin. O kıza ilk mesaj şöyle olabilir;

  • Yemek yemek için bir restauranta girdim. Tüm tatlılar bitmiş. Burada mıydın? 🙂

İkinci örnek; hoşlandığın kızla bir mağazada tanıştın ve sohbet içerisinde kendisine ayakkabı baktığını öğrendin. O kıza ilk mesaj şöyle olabilir;

  • Tahmin edeyim aradığın ayakkabıyı bir türlü bulamadın 🙂

Artık kıza ilk mesaj konusunda yeterince bilgilisin. Tam olarak ne zaman ve ne yazman gerektiğini biliyorsun. Önerilerimi uygularsan tanıştığın kızları mesajlaşma yüzünden kaybetmeyeceğine garanti edebilirim.

Numaranı alman bir eşikti, kıza ilk mesaj bir diğer eşik… Peki bitti mi tabi ki hayır. Telefondaki iletişiminizden sonra ilk buluşma eşiği geliyor. O eşiği de geçmen gerekecek. Kadınlar konusunda başarılı olmak için aşılması gereken birçok eşik var. İstenilen sonuçlara ulaşmak için tüm eşiklerde tam olarak ne yapılması gerektiğini bilmek ve doğru bir şekilde uygulayabilmek gerekiyor. Sana tüm bunları öğretebilecek bir kaynak önerim var. Linkini yazının sonunda koydum. Sonraki yazılarda görüşürüz.

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Comments

rabia

bende mesajlaşıcam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.