Kız Arkadaşım Beni Terk Etti

Sevgilim Beni Terk Etti

Son zamanlarda bana yazanlar arasında kız arkadaşım beni terk etti diyenleri sayısı artmaya başlayınca bu konu hakkında yazmaya karar verdim. Biraz uzun bir yazı olacak çünkü terk edilmenin ayrılmanın ne denli can acıtabileceğini çok iyi biliyorum. Bu yazıda sevgilim hem terk edilmenin acısını dindirmek hem de intikam duygusu ile ilgili bir takım paylaşımlarda bulunacağım. Başlayalım!

Kız Arkadaşım Beni Terk Etti

İlk ters edildiğim zamanı hatırlıyorum da… Yemeden içmeden kesilmiş, eve kapatmıştım kendimi. Nefesim kesiliyor, duvarlar üzerime üzerime geliyordu adeta. Boğulacak gibi oluyordum. Göğsümde epeyce ağır bir şey varmış gibiydi. Göz yaşlarımdan yastığımın kılıfını ıslatıyordu. Ve bu döngü sürekli devam ediyordu. Birkaç hafta kimseyle görüşmemiş neredeyse evden dışarı hiç adım atmamıştım. Kendimi dünyanın en ezik ve en çaresiz erkeği olarak hissetmiştim.

Terkedildim Ne Yapmalıyım?

Özellikle terk edilen taraf çoğu zaman berbat bir ruh hali içerisinde bulur kendini ve bu bir süreçtir. Bu sürecin sona ermesi kimi erkeklerde çok kısa sürerken kimi erkeklerde ise yılları bulabilir. Bu süreçte hissedilen en büyük duygulardan biri, aynı şeyleri terk eden tarafa da yaşatma duygusudur. Yaşadıklarının bedelini ödetme isteğidir. Peki bunca olumsuz duyguyla dolu olan bir süreçte kendini nasıl kontrol edebilir ve nasıl sağlıklı bir şekilde kötü hislerden uzaklaşabilirsin?

Terkedilmenin Acısı Nasıl Geçer?

1) Kabullen: Neden terkedildin, haklı mıydın, haksız mıydın, bunları bilmiyorum ama ortadan kabullenmen gereken bir gerçek var ki ayrıldınız. Kabullenme en zor kısımdır çünkü oradan maddi manevi ciddi yatırım vardır ve sevgi alışkanlığa dönüşmüştür. Baya köklü bir alışkanlığa… Bu kısma bir ara bilgi ekleyip öyle devam etmek istiyorum.

Sana biraz ara verelim, bir süre görüşmesek daha iyi tarzında şeyler söylemişse bu cümlelerin asıl anlamı çoğu zaman:

“Senden eskisi kadar hoşlanmıyorum. Biraz özgür takılıp başka erkeklerle görüşmek istiyorum. Ben bunu yaparken sen kaybolma ortalıktan aradığımı bulamazsan sana dönerim.”

demektir. Bulursa da ayrılık talebini iletir senin ne hissettiğini umursamadan. Böyle cümlelerle karşılaştığında ilişkinizin bitme zamanı geldiğinin farkına var.

Ara bilgiyi de eklediğimize göre kaldığımız yerden devam edelim. Kabullenmekten… Onu geri döndürmek için bir çaba içerisine girmemeni öneririm. Bununla ilgili “Eski Sevgiliyi Geri Döndürme” başlıklı diye bir yazım var. Bakabilirsin. Çünkü seni terk eden birini, seni eskisi gibi sevmeyip, değer vermeyen birini neden tekrar isteyesin ki? Ufak bir ihtimal ilişkiyi daha güzel bir yola sokabileceğini düşündüğünden dolayı çabalayacaksın ama özünde yüksek ihtimalle zedelenen gururun egon yüzünden geri dönsün isteyeceksin. Buna izin verme çünkü içinde bulunduğun durumun çözümü ve sana asıl iyi gelecek olan o değil.

Geçirdiğiniz vakitler için teşekkür et. Ben şöyle olduğum için kız arkadaşım beni terk etti böyle olsaydım terk etmezdi diyerek kendini suçlama. Her ilişki bir öğretmendir.  Elbette bir şeyleri ikinizde yanlış yaptığınız için bitti. Sen yanlışlarının sorumluluğunu üstlenip gerekli dersleri çıkar ki sonraki ilişkilerinde aynı yanlışları tekrarlama.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

2) Sana onu hatırlatan her şeyi yok et: Kendimi kontrol edebilirim diyorsan buna gerek yok elbette ancak sürekli sana onu hatırlatıp seni arabesk moda sokacaksa ondan sana kalan her şeyi yok et. Profilini direkt engelle. Onu başka erkeklerle görebilirsin buna hazırlıklı ol. Bu süreçte mümkün olduğunca arkadaşlarınla vakit geçir. Kendi başına çok fazla kalma. Hobi edin mesela. Kafanı dağıtman lazım. İlgini bir şekilde farklı alanlara kaydırman lazım. Tabi sana faydası olacak alanlara… Zarar verecek değil.

3) Yeni bir hayata merhaba de:

Onsuz hayatın hiçbir anlamı yok triplerine girme. Artık özgürsün ve kendine yepyeni bir hayat ve daha güçlü ve daha çekici bir karakter inşaa edebilirsin. Mesela şuan ilişki içindeyken bir şekilde yapamadığın ne varsa yapmak için tam zamanı… Boşta kalırsan ve yeni bir hayata geçişin temellerini atmazsan zehirli düşünceler aklını ele geçirir. Kız arkadaşının eksikliğini hissedersin. Çünkü sonra bilmem ne kadar zamandır hayatının en büyük parçalarından biriydi. Doğal olarak hiçbir şey yapmadan durursan aklında çıkarman ve hayatına sağlıklı bir şekilde devam edebilmen mümkün olmayacaktır.

4) Yeni kızlara tanışmaya ve flörtleşmeye başla: Bu psikolojideyken diğer kızlar ilgini çekmeyebilir ancak hislerinin kontrolünü eline aldıktan sonra farklı kadınlarla farklı farklı maceraların içine girmek de yapabileceğin en iyi şeylerden biridir ki nihayetinde çivi çiviyi söker demişler. Saatler içerisinde kadınlara tanışmaya ilişkiyi başlatmaya kadar giden sürecin anlatıldığı bir kaynak önerisini yazının sonunda paylaştım. Kesinlikle incele. Çoğu erkek uzun ilişkideyken flört etmeyi unutur. Hem unuttuklarını hatırlamış hem de bilmediğin bir çok şeyi öğrenmiş olacaksın.

Ayrılık Acısı Nasıl Atlatılır?

Seni Terk Eden Kız Arkadaşından Alabileceğin En İyi İntikam

Seni terk eden eski sevgilinden intikam alma fikrinin çok cezbedici olduğunun farkındayım ancak intikam seni alçaltır, pişman eder, küçük düşürür ve en önemlisi seni ona benzetir. Çok zor olduğunu bilsem de eğer yapmayı başarabilirsen eski sevgilinden alabileceğin en iyi intikam kendini ve hayatını daha çekici kılmak ve de sakinliğini koruyarak onu ve ona dair hiçbir şeyi umursamamaktır.  Çizgini bozmamak, sakinliğini korumak, kendinle ilgilenerek hayatına kaldığın yerden devam etmek seni pısırık ya da korkak biri yapmaz.

Ondan intikam almamayı seçerek, sessiz kalarak eski sevgiline sanıldığı gibi bir ödül vermiş değil aksine büyük bir bedel ödetmiş olursun. Öfkeyle hareket ederek gerçekten bir intikam aldığını düşün. Bu sana ne kazandırır ve ne kaybettirir? Emin ol kazanacağında kat ve kat daha fazla şey kaybedersin. Bir süreliğine kendini iyi hissedersin belki ama ne kadar kışkırtılırsan kışkırtıl, ne kadar adaletsiz bir durum olursa olsun hiçbir zaman düşünmeden fevri hareket etme, intikam alma sadece hayatından çıkart. Çekici bir erkeğin bir kadına vereceği en büyük ceza onu ilgisinden mahrum bırakmaktır.

Eğer şimdiye kadar saydığım şeyleri yapabilirsen tekrarlamak istiyorum çok zorlanabileceği biliyorum ama dayanır ve yapabilirsen ve bu şekilde biraz zaman geçmesine müsade edersen kendinle gurur duyacak ve hayatına çok daha çekici bir erkek olarak devam edeceksin. Kız arkadaşım beni terk etti diye sen haline çözüm ararken bu tavrın karşısında emin ol o ne halt ettim de onu kaçırdım diye dövünüp duracak.

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.