Karizmatik Erkek Olmak

Nasıl Karizmatik Olunur?

Bu yazıda erkeklerin en merak ettiği konulardan biri olan karizmatik erkek olmak ile ilgili paylaşımlarda bulunacağım. Başlamadan belirtmek isterim ki; karizmatik erkek olmak demek ağır abi olmak, kimseye pas vermemek, soğuk olmak ya da nadir gülümseyen biri olmak demek değildir. Bu çok karıştırılıyor.

Bu arada bir erkeğin karizma olması sadece dış görünüşü ile alakalı değildir. Hatta karizmatik olarak gösterilen çoğu erkeği çok yakışıklı olduğuna söylenemez. Bir ara dünyanın en karizmatik ve seksi erkeği seçilen Jason Statham’ı buna örnek olarak verebilirim. Kısa boylu, çirkin bile denilebilir ama kadınlar karizmatik buluyor. Şaşırtıcı değil mi?

Birazdan sıralayacak olsam da ön açıklama gibi olsun karizma sahibi erkeklerin belli başlı bir takım davranışlar sergilerler. Davranış, zeka ve görünüş üçlüsünden karizma doğar.

Karizma sahibi bir erkek olmak sonradan öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir şeydir. Karizmatik erkekler kadınların ilgisini üzerine kolayca çekerek onlar üzerinde daha hızlı bir etki uyandırabiliyorlar. Peki karizmatik erkekler nasıl olur, hangi özelliklere sahiptir ve nasıl davranırlar?

Karizma Olmak

Karizmatik Erkek Nasıl Olur?

Özgüvenlidir

Karizma sahibi olan erkeklerin en belirgin özelliklerinden biri özgüven sahibi olmalarıdır. Kadınların ya da senin karizmatik bulduğu adamlara bir bak. İlk olarak bu özellikleri gözüne çarpacaktır. Hiç aval aval etrafa bakan, konuşurken sesi titreyen, korkak adımlar atan, göz temasına girmekten çekinen karizmatik bir erkek gördün mü? Özgüven kazanmak ile ilgili ilerleyen günlerde yazılar yazacağım.

Kendinden Emin ve Nettir

Acabaları çok olan erkeğin karizmatik biri olmasını bekleyemeyiz. Bir işi yaparken adeta bu işi böyle yapılır dermişcesine hareket eden erkeğin dışarıdan görünen hali karizmadır. Gün içerisinde sergilediğin davranışlar ne kadar net ve kendinden emin olursa o denli karizmatik görünürsün. Bu da özgüvenli olmak gibi karizmatik erkek olmak için olmazsa olmazdır.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Özgün Bir Giyim Tarzı Vardır

Özgün olmak derken kendine has olmasını kastediyorum. Karizmatik erkek karizmasını giyim tarzıyla bütünleştirir. Johnny Deep mesela oldukça karizmatik bir isim değil mi? Kadınların neredeyse tamamı bayılıyor. Giyim tarzına bir bak. Onun gibi olmaktan bahsetmiyorum ama adamın kendine has bir tarzı var ve bu tarzı koruyor. Kendisine bir stil oluşturmuş o stilden devam ediyor.

Beden Dilini Etkili Kullanır

Dik bi duruşa sahiptir. Bulunduğu yerde yer kaplar. Yürürken kendinden emin ve yavaş bir şekilde yürürler. Göz temasına girmekten kaçınmazlar ve kriz anlarında sakinliğini korurlar. Beden dili konusunda karizmatik film karakterlerini örnek alabilirsin. Fight Clup’taki rolüyle Brad Pitt ve Californacation dizisindeki Hank Moody iyi örneklerdir.

En Az Bir Tutkusu Vardır

Aslında biliyor musun bir erkeğin en karizmatik göründüğü zamanlar en iyi yaptıkları işi sergilerken ki zamanlarıdır. Karizmatik her erkeğin bir tutkusu vardır ve bunu çok iyi bir şekilde yaparlar. Bir tutkun olmalı ve bununla uğraşırken kadınlar seni görmeli. Tabi bir oyunda yüksek levelli bir çara sahip olmak değil. Gitar çalmak olabilir, dans etmek olabilir, yüzmek olabilir, şarkı söylemek olabilir. Gerçekten zaman ayırdığın en az bir tutkun olmalı ve bu tutku seni kadınlara yakınlaştırabilecek bir kadın olmalı.

Bu yazıda karizmatik erkek olmak ile ilgili paylaşımlarda bulundum umarım faydalı olmuştur yazıyı bitirmeden kadınlar konusunda başarılı olmak için çok faydasını göreceğine inandığım bir kaynak önerisinde bulunmak istiyorum. Kesinlikle incele! Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle, hoşça kal!

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.