Kadınların Yanında Rahat Olmak

Hoşlandığım Kızların Yanında Rahat Olamıyorum

Erkeklerin hoşlandığı kadınların yanında rahat olmak ile ilgili sıkıntıları var. Özellikle kadınlar konusunda yeterince deneyimli olmayan erkekler kadınlarla beraberken çoğu zaman gergin ve tedirgin bir modda olurlar. Bununda farkındadırlar ve hoşlandığım kızların yanında rahat olamıyorum ne yapmalıyım diye merak ederler.

Biliyor musun bu sorunun oluşmasında yanında ya da yanlarında bulunduğun kadınların neredeyse hiçbir payı yoktur. Tamamen erkeğin korku ve endişelerinin ürünü olan bu sorunun çözümü ikiye ayrılmaktadır.

Kadınların Yanında Rahat Olmak

Kadınların Yanında Rahat Olmanın 3 Yolu

1) O da insan, farkına var!

Onun da hataları, pişmanlıkları, zaafları, korkuları ya da güçsüz yönleri var. Her insanda olduğu gibi. Erkeklerin çoğu hoşlandığı kadınları öylesine yüceltiyor ki gözlerinde kusursuz varlıklar haline geliyorlar. Bu yüzden onlara bir sanat eseriymiş gibi yaklaşıyorlar. Böyle olunca nasıl rahat olabilirsin ki? Daha baştan kendinden üstün olduğunu kabul eden bir tarz bu…

Ayrıca sana çok şaşırtıcı bir şey söyleyeyim mi kadınlarda sıçıyorlar hatta osuruyorlar bile. Tıpkı bizim gibi… Yanındayken bunu bile aklına getirsen rahatlarsın ama soğuyadabilirsin :))

Gerçek şu ki; o bir kadın sen de bir erkeksin iki cinsiyetinden hayat içinde kendine has rolleri var ve ikisi de birbirinden üstün değildir. Sadece bazı kadınlar ya da erkekler diğer kadınlara ya da erkeklere göre kendilerini daha iyi pazarlıyorlar.

2) Özgüvenini Geliştir

Yanında rahat hissetmediğin kadınları kendinden üstün görmene neden olan şeylerin çoğu özgüveninle alakalıdır. Kendine, yapabileceklerine ve potansiyeline güvenmeyen adam kendini kadınların yanında gergin hisseder. Çünkü olası bir iletişim durumda ne yapacağını bilemez ve dikkat çekmemek için kabuğuna çekilip o anın bir an önce sonlanmasını diler her ne kadar içten içe kadınlarla olmak hoşuna gitse de.

Biliyor musun korku, gerginlik, heyecan her zaman olacak bunlar temel duygulardır aslolan bunlara rağmen hareket edebilmek ve bunları kontrol edebilmeyi öğrenebilmektir.

İki cinsiyet de birbiri için yaratılmış. Ne sadece kadınlardan ne de sadece erkeklerden oluşan bir dünyanın tadı olurdu. O yüzden kendine güven ve kadınlarla beraber olmaya aynı ortamlara bulunmaya alış. Özgüven düşünce ve inanç sistemini düzeltmekle gelişmeye başlar, eylemlerle pekişir.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

3) Aslında Heyecanlanmak Kötü Değildir

Hoşlandığım kadınların yanında rahat olamıyorum diyen erkekler yaşadıkları heyecan hissini kötü bir şeymiş gibi algılayarak ondan kurtulmak isterler. Heyecanla endişeyi birbiriyle karıştırıyorlar aslında. Çünkü heyecan kötü değildir özellikle böyle heyecanlar…

Farklı bir bakış açısı; bir insan ne zaman heyecanlanır? Çoğunlukla hoşuna giden bir olayın içindeyken ya da harika bir haber almadan evvel vücudunda heyecanı hisseder. Yani seni heyecanlandırabilen bir kadın, bu bakış açısıyla gerçekten müthiş bir kız olmalı. O kızla beraberken bu heyecan hissinden kaçmak yerine hissi kabullen ve emin ol bu seni çok daha samimi gösterecek bir his. Abartılı halini ya da endişeyle karıştırılan halini kastetmiyorum elbette.

Hem seni heyecanlandırmayan bir kadınla neden beraber olmak isteyesin ki? Seni heyecanlandırabilen kadın, seni mutlu etme potansiyeli oldukça yüksek kadındır.

Şu endişe-heyecan karmaşasını açmak istiyorum biraz. Duygular yüklediğimiz anlamlara göre birbirinden ayrılırlar. Endişe ya da heyecan durumunda vücut hemen hemen aynı tepkileri verir. Tek fark; birinin engelleyici ötekinin ise aslında iyi olmasıdır. Basitçe açıklamam gerekirse hoşlandığın kadının yanındayken zihninden;

  • Konuşursam saçmalarım
  • Aptalca bir şey söylemektense konuşmayayım daha iyi
  • Kesin reddedileceğim
  • Ya söylediklerime ters bir cevap verirse

tarzından düşünceler geçiyorsa bu seni endişeli ve negatif bir zihin yapısına sahip olduğunu olduğunu ve de kendine güvenmediğini gösterir ama zihninden;

  • Acaba karakteri de dış görünüşü kadar güzel mi?
  • Müthiş bir kız onu tanımalıyım

türünde düşünceler geçiyorsa sağlıklı bir heyecan durumunda olduğunu ve kendine güvendiğini gösterir. Şimdi senin heyecanlandıran bir kız bul ve ona kadınların yanında rahat olmak neymiş göster.

Comments

Yusuf

Bu yazıları okuyunca özgüvenim yükseldi emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.