Kadınları Etkileyen Erkek Özellikleri – 2. Bölüm

Kadınları Etkileyen Erkeklerin Özellikleri

Kadınları etkileyen erkek serisinin ilk bölümünü okumadıysan önce onu sonra bu yazıyı okumanı öneririm. İlk bölüme; “Kadınları Etkileyen Erkek Özellikleri – 1. Bölüm” başlıklı yazıdan ulaşabilirsin. İlk bölümde beşinci özelliğe kadar vermiş son olarak değerli olduğunu gösterebilmekten bahsetmiştik. Burada altıncı özellikle kaldığımız yerden devam edelim.

Kızları Etkileyen Erkek

6 – Bağ Kurabilmek

Hoşlandığın kızla aranda kuvvetli bir bağ kurabilirsen sonuca daha hızlı ulaşabilirsin. Bağ kurmak derken; aynı şeyleri gülmeyi, benzer eğlence anlayışlarına sahip olmayı, ortak bir dil oluşturmayı kastediyorum.

Hoşlandığın kadın tipini belirlersen onların yoğunlukla olduğu yerleri bulabilirsin. O ortamlarda bulunmaya başladığında da ortamın dinamiklerini keşfedeceksin. Her ortamın kendine özgü anlayışları vardır. Bunları öğrendiğinde hoşlandığın kızlarla bağ kurmak daha da kolay bir hal alacak.

7 – Özgüvenli Olmak

Kadınları etkileyen erkeklerin en belirgin özelliği; özgüvenli olmalarıdır. Özgüven; kadınlarda afrodizyak etkisi yaratan bir özelliktir. Eleştirileri sakin bir şekilde karşılayabilmek, başkaları ne derse desin kendi doğruları doğrultusunda hareket edebilmek, kendine inancını yitirmemek, kendi hakkında pozitif düşüncelere sahip olmak özgüven göstergelerinden bazılarıdır.

8 – Kendine Saygı Duymak

Kendi hayatında misafir gibi yaşamak yerine hayatın kontrolünü eline alarak her durumda kendine karşı saygı duyabilmek, doğrularıyla ve yanlışlarıyla kendini kabul edebilmek gerekiyor.

Biz kendimize saygı duymazsak başkalarından bunu bekleyemeyiz. Dolayısıyla kendimizden saygıyı kusur etmemeli ve bu saygının sürmesi için de kendimizi geliştirmeye devam etmeliyiz.

Etkileyici Erkek Olmak İstiyorum

9 – Yüksek Bir Amaca Sahip Olmak

Kadınlar konusunda başarılı her erkeğin yüksek bir amacı ve tutkuları vardır. Yüksek amaç derken herkesin yapamayacağın şeyleri hedeflemekten bahsediyorum. Bunlardan bazıları; insanlara yardım etmek, işinde başarılı olmak, vücudunu geliştirmek, alanının en iyisi olmak gibi…

Bunlara benzer amaçlarının olması senin hayatta kalma, başarılı ve hayat dolu olma potansiyelinin yüksek olması demektir ki kadınlar bu potansiyele hayranlık duyar ve yatırım yaparlar. Böyle erkekler kadınları peşinde koştururlar.

Sen anda ne durumdasın? Böyle devam edersen 5 ya da 10 sene sonra ne olursun? O kişi seni memnun eder mi? Kısacası geleceğini planla.

10 – Samimi Olmak

Söylediklerinle yaptıklarınla birbiriyle örtüşmeli aralarından herhangi bir çelişki olmamalıdır.
İki yüzlü olmak, rol yapmak, mış gibi görünmek eninde sonunda ciddi bir kazaya(!) sebebiyet verecek seçimlerdir.

Bunların yerine olduğun gibi görünmeyi ve olduğun kişinin de kendi en iyi halin olması için çabala. Mevlana bu konuyu güzel bir şekilde özetlemiş aslında: “Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol!”

Kusurlarımızı gizlemeye çalışmak gereksizdir. Kusurlarımız bizi insan yapar dolayısıyla bunlarla barışık olmalı ve saklamamalısın.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Bu arada beni beğenen böyle beğensin diye düşünmek samimi olmak demek değildir. Kusurlarımız her zaman olacaktır ancak çoğu bir şekilde giderebileceğimiz kusurlardır onların üzerine çalışmayı es geçmemeliyiz.

Sahip olduğumuz özellikler önemlidir ama bunu ne kadar ve ne şekilde yansıttığımız da önemlidir. İki bölümlük kadınları etkileyen erkek yazı serisi boyunca seninle 10 özellik paylaştım. Bu özellikler konusunda ne kadar yeterli olduğunu ve geliştirmek için neler yapabileceğini düşün ve harekete geç! Eğer kadınlar konusunda kapsamlı bir eğitim almak ve hoşlandığın kadınları kendine aşık etmek istiyorsan sana bir kaynak önerim olacak. Önerimi aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsin. Sonraki yazılarda görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.