Kadınları Etkileyen Erkek Özellikleri – 1. Bölüm

Kadınları Etkileyen Erkeklerin 10 Özelliği

Kadınlar konusunda başarılı olabilmek ya da kadınları etkileyen erkek olabilmek için sahip olunması gereken 10 özelliği anlatacağım iki makaleden oluşacak serinin ilk bölümüyle karşındayım.

On özelliğin hepsinde de en iyi olman gerekiyor demeyeceğim ki buna gerek yok ve gerçekçi de değil. Tüm özellikleri az ya da çok kendi karakter katarak şuan olduğundan çok çok daha çekici bir erkeğe dönüşeceksin.

Kızları Etkileyen Erkek

1 – Bakımlı Olmak

İnkar edilemeyecek genetik özellikler var. Her ne kadar kişiden kişiye göre bu nitelendirme değişse de genel anlamda yakışıklı biri olmak bizim seçimimizde değil. Ancak bakımlı biri olarak yakışıklılık ile ilgili tüm handikaplarımızı ortadan kaldırabilir ve yakışıklı olanlardan çok daha ilgi çekici bir görünüme sahip olabiliriz. Tabi bu bakımlı olma olayı doğru anlayıp, doğru uygulayarak…

Bakımlı olmak derken neleri kastediyorum? Mesela; vücut tipini uygun kıyafetler seçmeni, bu kıyafetlerin birbiri ile uyumunu ve temiz olmasını, tenine uygun bir parfüm kullanmanı, ayakkabılarının giyim tarzına uygun ve kaliteli olmasını, kişiliğine uygun aksesuarlar kullanmanı örnek olarak verebilirim.

Giyim tarzımızı oluştururken hoşlandığımız kadın tiplerinden yola çıkmak önemlidir. Giyim tarzın seni bit topluluğa ait göstermelidir. Ya da girdiğin ortamlara uygun kıyafetler seçip farklı tarzları taşıyabilirsin.

Eğer parti kızlarından hoşlanıyorsan giyim tarzın ona göre, rockçı kızlardan hoşlanıyorsan ona göre, iş kadınlarından hoşlanıyorsan ona göre, iddialı giyinen kadınlardan hoşlanıyorsan ona göre giyinmen ve önemli bir diğer detay onların olduğu yerleri bilip oralarda olman gerekiyor.

2 – Bukalemun Olmak

Bukalemunlar bulundukları ortamlara hızlı bir şekilde adapte olabilme özellikleriyle dikkat çekerler. Burada kastettiğim iki yüzlü olmak ya da oturmamış bir karaktere sahip olmak değildir. Bahsettiğim kolayca uyum sağlayabilmektir.

Bazen alışık olmadığın sana tam anlamıyla hitap etmeyen ortamların içerisinde bulabilirsin kendini ve hoşlandığın kadınlarla böyle ortamlarda karşılaşabilirsin. Farklı farklı ortamlara uyum sağlayabiliyor olmak, önemli yüksek sosyal zeka göstergelerinden biridir ki oldukça çekici bir özelliktir.

Mesela iyi ve efendi bir çocuk olmak flört aşamasında pek işe yarar bir şey değilken hoşlandığın kızın ailesiyle tanıştığında çoğu zaman olman gerekendir.

Yerine göre hareket edebilmek çok çok önemlidir. Tekrarlıyorum bu karaktersizlik demek değildir uyum sağlamaktır. Uyum sağlarken de tavırların doğal olarak değişir, değişmelidir de. Yani cenazedeyken eğlenceli bir modda olmak ya da partideyken sönük bir tip olmak ortama aykırıdır. Spontane hareket edebilme, farklı modlara geçiş yapabilme, esnek olabilme becerileri önemli becerilerdir. Uyum, daha genel çerçevede hayatta kalmanın olmazsa olmazlarındandır ve bir doğa kanunudur. Uyum sağlayamayan türler yok olmaya mahkumdurlar.

Etkileyici Erkek Nasıl Olunur?

3 – Güçlü Olmak

Kaslı, iri yarı bir vücuda sahip olmak değil güçlü olmakla kastettiğim. Etrafındakileri özellikle de hoşlandığın kadını güvende hissettirebilmek ve koruyup kollayabilmekten bahsediyorum.

Hoşlandığın kıza senin yanındayken başına hiçbir şey gelmeyeceğini düşündürebilmelisin. Başınıza her zaman bir şey gelebilir o ayrı ama dediğim şey; kızın senle beraberken bir olay olursa senin kimseye bir zarar gelmeden çözüme ulaşabileceğini hissetmesidir.

Eski sevgililerimden biriyle gece 2 gibi eve dönerken sokağa girdiğimizde karşıdan baya alkollü olduğu belli olan bir erkek bize doğru geldiğini fark etmiştik. Tam evin kapısına geldiğimizde yanımızdan geçerken bana doğru yaklaşıp küfretmişti ve beni kendisiyle kavga etmeye kışkırtmaya çalışıyordu. Oldukça gergin bir ortam bardı ve elemanın konuşması bittikten sonra ona şunu demiştim; “Kardeşim sana bir kez sarılabilir miyim?” bunu duyduğunda ne kadar afalladığını tahmin ediyorsundur. Sarıldım ona ve gülümseyerek iyi geceler diledim. O ara kapıyı açıp içeriye girdik ve hala şaşkın şaşkın bize doğru bakıyordu. Pencereden baktığımda kendi yoluna devam ediyordu. Ayrıca kız arkadaşım da baya şaşkındı ve sanıldığı gibi benim korkak biri olduğumu düşünmedi. Olağanca şaşkınlığı ve gülümsemesiyle şunu söyledi: “Sen nasıl bir adamsın ya? Galiba sana bu yüzden de aşığım.”

Bu yaşadığım örneklerden biriydi. Erkeklerin çoğunun yapacağı gibi kavga etmeyi de seçebilirdim. Dövebilirdim ya da dayak yiyebilirdim ama bunlardan daha önemlisi hem benim hem de kız arkadaşımın başına bir şey gelmeden olayı çözmemdi. O an bunu yapmak gelmişti içimden. En doğru davranış budur diye vermedim bu örneği bu arada doğru da olmayabilir ama işe yaramıştı. Güçlü olmak derken bunu kastediyorum işte. Sakin kalmak ve kimseye herhangi bir zarar gelmeden sorunu çözebilmek…

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

4 – Soğukkanlı Olmak

Soğukkanlı olmak; kriz anlarından sakinliğini koruyabilmeni, çözümcü düşünebilmeni ve problemleri kolaylıkla çözebilmeni sağlar. Ayrıca kadınlar karşılarındaki erkeği çoğu zaman bu özelliğe sahip olup olmadıklarını anlayabilmek için sınarlar. Gözünün açık olmalı ve kadının sana yönelttiği testleri rahatlıkla aşabilmelisin.

5 – Değerli Olduğunu Gösterebilmek

Seni olduğundan daha değerli yapacak şeyler nelerdir? Değerli bir kişiliğe sahip olduğunu nasıl gösterebilirsin? Nasıl diğer erkeklerden olumlu manada kendini sıyırabilirsin?

Tüm bu sorulara verilebilecek en etkili ortak cevaplardan biri; bilgili ve kültürlü olmaktır. İlgi çekici konular hakkında bilgi sahibi ol. Grafoloji, tarot, moda, burçlar gibi… Biz erkeklere sıkıcı gelse de böyle konulara hakim erkeği kadınlar daha değerli bulurlar ve fikirlerini önemseyerek onaylarını ararlar.

Bize bir şey öğretenleri değerli bulur ve otorite olarak kabul ederiz. Öğretebilmek için de bilmek ve bunu nasıl aktaracağını bilmek gerekir. Tanıştığın kızlara öğretebileceğin bir şeyler olmalıdır.

Ortak cevaplardan bir diğeri ise sosyal olmaktır. Arkadaşlarının olması özellikle de normal kız arkadaşlarının olması seni tanımayan kadınların gözünde daha değerli olarak algılanmanı sağlar. En az 3 yakın kız arkadaşın olmalı.

Bu neden önemli çünkü bir gece kulübünden yalnız başına barda dikilen yakışıklı erkeğe nazaran yanında 2-3 kız olan ve eğlenen erkek, kadınların gözüne daha değerlidir ve daha fazla ilgilerini çeker.

Bu bölümü bitirmeye yaklaşırken serinin ikinci bölümüne; “Kadınları Etkileyen Erkek Özellikleri – 2. Bölüm” başlıklı yazıdan ulaşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.