Kadınlar Ne İster?

Kadınlar Aslında Ne İstiyor?

Bugün erkeklerin cevap bulamadığı için çıldırma sebeplerinden biri olan kadınlar ne ister sorusuna cevaplar vereceğim. Hatta psikoanalizin kurucusu olan Sigmund Freud’un bile bu soru ile ilgili şöyle bir sözü var: “Kadın ruhu konusunda otuz yılı aşkın çalışmalarıma karşın, yanıtlamayı başaramadığım bir soru var: Kadın ne ister?”

Kadınların ağzından çıkan sözlerle yaptıkların davranışların arasında ciddi bir uyumsuzluk vardır. İyi niyetli, güvenilir, efendi adamlardan hoşlandığını söylerler ama gidip tam tersi tiplerle beraber olurlar. Bu duruma şahit olan biz erkekler ise kadınları yalancı olmakla suçlayabilir ve hatta deli olduklarını düşünebiliriz haklı olarak ancak kadınların zihinlerinin arkaplanında bir erkekte aradığı şeyler ağzından çıkanlardan çok çok farklıdır. Peki o zaman neden direkt olarak hoşlandıkları erkek tipini doğru tarif etmiyorlar?

Kadınlar Ne İster?

Bunun nedeni duygulardır. Kendisini soru sorulduğunda mantıklı cevapları verirler ancak uygulama aşamasında mantıklarını yitirip hisleriyle hareket ederler. Bu durumda çelişki varmış gibi görünmesine neden olur. Gerçek şu ki; kadınlar mantıklarıyla konuşur, duygularıyla hareket ederler.

Kadınlar Erkeklerde Ne Arar?

Varsayalım ki bir kadınla tanıştın ve onun telefon numarasını aldın. Hatta ayaküstü ertesi gün için buluşmayı kararlaştırıp ayrıldınız. Buluşma vakti yaklaştı aradın ancak telefonunu açmadı ya da sana sudan bir sebeple gelemeyeceğini bildirdi. Oysaki tanıştığınızda buluşmayı kararlaştırmıştınız ne oldu şimdi? Bu sinir bozucu durumu sen de yaşadın değil mi? Bak kızın gerçekten bir işi olduğu durumdan bahsetmiyorum. Seni ekmesinden ve ilgisini ne olduysa kaybetmesinden bahsediyorum.

Bunun sebebi şudur tanıştığınız an gerçekten seninle ertesi gün buluşmak istiyordu ancak ertesi gün aynı şekilde hissetmedi. Bu durumda kadınlar için yalancılar, sözlerine güven olmaz, bu ne karaktersizlik türünden şeyler söyleyebiliriz onlar hakkında çünkü erkek bakış açısında söz senettir ve tutulmalıdır ancak kadınlar için bu durum konu aşksa pek geçerli değil. Peki kadınlar ne ister ve erkeklerde gerçekten ne ararlar?

Kadınlar hislerini canlı tutabilen erkekleri ararlar. Uzun bir süre aynı duygu durumunda kalmak özellikle genç kadınlarda tercih edilir bir şey değildir. Hislerini canlı tutmak için çabalaman gerekiyor demiyorum. Böyle bir karaktere sahip olmaktan bahsediyorum. Tahmin edilemeyen, anı yaşayan, merak uyandıran ve kadına meydan okuyan bir erkek olmaktan bahsediyorum. Böyle bir erkeği arıyorlar kadınlar çünkü böyle erkeklerde değişik duyguları bir arada yaşayarak buna çekiliyorlar.

Kadınlar Erkeklerde Neyi Sever?

Kadınlar erkeklerde neyi sever sorusunu ise kimisi parayı, kimisi şöhreti, kimisi ise yakışıklılığı diyebilir. Bunlar erkeğe avantaj sağlasa da aslında kadınlar erkekte gücü sever. Hem maddi hem de manevi yönden gücü… Maddi güçten kastım da zengin olmak değil. Gücü ek olarak da erkekte değişik duyguları bulabilmeyi sever.

Bu yüzden iyi çocuklar kadınlar konusunda başarısızlar çünkü kadına farklı duyguları yaşatamıyor. Sadece iyiler ve sıkıcılar. Aynı zamanda tahmin edilebilirler. İyi bir çocuğun nerede ne yaptığını tahmin edebilirsin ama ele avuca sığmayan bir erkek kadın için çekicidir. Erkeğin sürekli peşinde olmaya, arkasını toplamaya, erkeği merak etmeye, emin olamamaya garip bir şekilde bayılıyorlar içten içte…

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

 

Kadınların Arzuladığı Bir Erkek Olmak İstiyorsan

Bununla ilgili “kadınları etkileyen erkek özellikleri” başlıklı bir yazım var. Onu da okuyabilirsin. Kaldığımız yerden devam edelim. Arzulanan erkek olmak için; duyguları nasıl tetikleyebileceğini ve kadında nasıl duygu fırtınası yaratabileceğini öğrenmen gerekiyor. Bunun yolu da yukarıda saydığım özellikleri ve çok daha fazlasını karakterine katabilmenden geçiyor. Kadınlar ne ister sorusunun cevabı ise çekim duydukları erkeklerdir. Çekim duyulan, arzulanan bir erkek olmanın yolu da duygu fırtınası yaratabilmektir. Heyecan, adrenalin, sevinç, öfke, stres, zevk, tutku, aşk, şehvet, korku, güven vs vs. Tüm duyguları kararında tattırmaktan bahsediyorum.

Eğer kadınlar ne ister sorusunun cevabını eksiksiz bir şekilde öğrenmek, kadınlarda çekim oluşturmak, duygu fırtınası yaratmanın en iyi yollarını öğrenmek ve arzulanan bir erkek olmak istiyorsan sana bir kaynak önerim var. Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu sayesinde sen de hoşlandığın kadınları kendine aşık edebilirsin. E-kursu incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsin.

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.