İnternetten Kızla Tanışma

İnternetten Kızla Nasıl Tanışılır?

İnternetten kızla tanışma oldukça merak edilen bir konudur. Bu yazıda internet üzerinde kızlarla nasıl tanışabileceğini ve konuyla ilgili görüşlerimi paylaşacağım. Birazdan söyleyeceklerim hoşuna gitmeyebilir de gidebilir de tamamen kendi tecrübelerim doğrultusunda fikirlerimi sunacağım.

Oturduğun yerden kızlarla tanışma fikri oldukça cezbedici gelse de kızlarla internetten üzerinden etkileşime girmeye çalışmanın özellikle Türkiye’de ciddi bir vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen internet üzerinden başlayıp evliliğe kadar ilişkiler oldukça fazla olsa da kanaatimce internette onca vakit harcamaktansa dışarıda çıkıp canlı canlı kadınlarla tanışmak çok daha doyurucu ve çok daha geliştirici bir eylemdir.

İnternette Kızlarla Nasıl Tanışılır?

Yine de ben dışarı çıkıp tanışmak yerine internetten devam etmek istiyorum diyorsan seni anlayabilirim çünkü ben de açıkçası bir dönem internete merak salmış ve çeşitli mecraları deneyimlemiş ve farklı farklı tecrübeler edinmiştim. Ancak harcadığım zamana verdiğim emeğe aldığım karşılığa değmediğini fark ettiğimde bıraktım ve tekrardan kendimi dışarıya attım.

İnternetten Kızlarla Tanışmak İstiyorsan

Sen de biliyorsun ki Instagram, Tinder, Happn, Connected2me, InnerCircle gibi bir sürü internette üzerinden kızlarla tanışabileceğin bir çok site ve uygulama var. İnternette kadınlar konusunda başarılı olmak temelde iki kritere bağlı birinci iyi bir profile sahip olmak ikincisi ise ilk mesajının ne olduğudur.

Selam, naber, napıyorsun, neredesin, çok güzelsin, senin gibi sevgilim olsa daha ne isterim ki türünden ilk mesajların hiçbir işe yaramadığını ve her 10 erkekten 15’inin aklına bunlar ve bunlara benzer şeyler yazmak geldiğini bu yüzden kızların mesaj kutularının böyle sıradan ve etkisiz mesajlarla dolu olduğunu bilmeni isterim. Eğer denediysen sen de fark etmişsindir.

İnternette Kızla İlk Mesaj Örnekleri

Mesajlarına cevap gelmiyorsa iyi bir giriş yapamamışsın ve çekici bir profile sahip değilsin demektir. Peki iyi bir ilk mesaj nasıl olabilir? Yukarıda bahsettiğim türden şeyler yazmaktansa zamanında kendimde kullandığım bir ilk mesaj cümlesini seninle paylaşmak istiyorum;

  • “Fotoğraflarına baktım da hakkında çok ilginç bir şey fark ettim.”

Böyle bir mesaj attığında kızın dönüş yapmadan duramayacağına ve neymiş, söylesene merak ettim tarzı bir şey yazacağına emin olabilirsin. Sonrası senin yazışma becerine kalmış. Meraklandırmayı başardığın kadını çok çok daha kolay etkilersin. Ayrıca böyle bir mesaj senin kızın mesaj kutusunda erkeklerin tamamının önüne geçirir. Çünkü diğer erkekler gibi saçma sapan asılmıyor, kaba saba ya da sıradan bir şey söylemiyorsun.

Başka bir ilk mesaj örneği;

  • “Saçlarını kendin mi kesiyorsun?”

Özellikle Türk kadınları saçları konusunda hassastırlar. Çünkü toplumumuzda dilediği gibi sergileyebildikleri sadece saçları var. Yine merak ettiren bir giriş cümlesi… Böyle bir şey yazan erkek bir çok çekici özelliği birden yansıtır.

Yukarı iki mesajı kullanmamla beraber mesajlarıma geri dönüş oranını 10 katına çıktı diyebilirim. Neden mi? Gizem var, rekabet var, sorgulamak var, merak var. Bir kızın mesaja dönüş yapması için gerekli şeyler fazlasıyla var. Selam, naber tarzı girişlerden bayılma derecesinde sıkılan bir kız böyle mesajları okuduğunda seni merak edecek ve seninle yazışmak isteyecektir. Tabi profilininde çok önemli olduğunu unutma. Mesajın iyi olsa bile iyi bir profilin olmadığı için yazmayabilir.

Instada Kızla Tanışmak

Türkiye’de İnternetten Kızla Tanışmak Neden Zor?

Çünkü özellikle toplumumuzda özellikle de internette erkekler tarafından kadınlara karşı inanılmaz bir talep var. Bu talebin büyük bir yüzdesini de gerçek hayatta kızla göz teması dahi kuramayan erkekler oluşturuyor. Hal böyle olunca sıradan bir kız daha bu talep karşısında kendisini top model hissedebiliyor. Kendini kötü hissettiğin an açıyor mesaj kutusuna kendisine hak etmeden gösterilen bu ilgiyle kendine geliyor tekrardan. Kızları suçlamıyorum malesef bu durumun sebebi biz erkekleriz.

Düşünsene bir kadına her gün Swarm, Instagram, Twitter vs derken 60-70 farklı erkekten mesaj geliyor. Dolayısıyla internette yazışılan bir kızın ilgisini sürekli canlı tutabilmek kolay değildir. Çünkü dakika başı farklı bir bildirim kızın dikkatini kaydırarak sana odaklanmasını zorlaştırmaktadır. Ha bu Türkiye gibi az gelişmiş ülkelerde böyle yurtdışında durum gerçekten çok çok farklı.

Özetle toplumumuzda internet kızların egolarını tatmin ettiği ve erkeklerden yararlandıkları bir yer haline dönüşmüştür. Kendisine yazan adamların bazılarıyla bir şeyler yaşıyor olsalar da ki onlarda işi bilen adamlar çoğuna tenezzül etmediklerine emin olabilirsin.

Yurtdışında İnternetten Kızla Tanışma

Yabancı kızlar internet flörtünün mantalitesini kavramışlardır ve en çirkininden en sıradanına kadar arkadaşlık sitelerine üye olurlar ve amaçları nettir. Egolarını doyurmak gibi bir dertleri yoktur. Görüşmek ya da seks bu kadar basit. O burada kızların yazmaya tenezzül etmedikleri mesajlarını bu kızlara yazdığında neredeyse hepsinin sana dönüş yaptığını görürsün. Birkaç yazışmadan sonra da buluşalım dediğinde kabul görürsün. İnterneti bir aracı olarak görüyorlar sadece. Daha fazlası değil. Özellikle Latin Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinde internet flörtü oldukça revaçtadır ve çok bir şey bilmiyor olsan bile kızlarla çok kolay bir şekilde buluşup bir şeyler yaşayabilirsin.

Avrupa ve Amerika’da da durum aynı olsa da buralarda flört yetenekleri nispeten daha fazla önem taşır. Çünkü ana dili İngilizce olan biriyle derinlemesine konuşmalar yapman gerekebilir. Ama Latin Amerika ve Uzak Doğu ülkelerindeki çoğu kızın İngilizce seviyesi düşük olduğunda senin İngilizce seviyen başlı başına bir çekim faktörüne dönüşür.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Yazının sonlarına doğru yaklaşırken internetten kızla tanışma mevzudur hala Türkiye’de oturmuş değildir ancak hızla ilerlediğini söyleyebilirim. Nesil değiştikçe ilişkiler hızlanıyor ve kolaylaşıyor. Ancak yabancı bir kız olgunluğuna erişebilmelerine daha zaman var. Gerçekte tanıştıktan sonra sosyal ağlar üzerinden devam etmek başka bir şeydir. İnternetten kızlarla tanışmayı tercih etsen de etmesen de internet ortamında kimliğini iyi sunman gerekiyor. Bunun için Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya e-kursunu incelemeni öneririm. Özellikle e-kursun Online Flört İpuçları modülünde çekici bir profili oluşturmaktan buluşmaya giden yola kadar çok işine yarayacak bilgiler edineceksin.

Comments

Serdar

İstediğim kızı bulmak zor oluyor yabancı kızlar daha çok ilgimi çekiyor

Esat kılıc

Ben mafi gözlü kızları seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.