Hoşlandığım Kızı Nasıl Kendime Aşık Ederim?

Hoşlandığın Kızı Nasıl Kendine Aşık Edersin?

“Hoşlandığım kızı nasıl kendime aşık ederim” diye soran erkeklerin sayısı oldukça fazla… Bu yazıda kızı kendine aşık etme sürecini ve bu sürecin nasıl ilerlediği hakkında bilgiler vereceğim.

Aşk bir oyundur ve bu oyunun da her oyun gibi bazı aşamaları vardır. Doğal olarak gerçekleşen bu aşamalar sonucunda kızla bir şeyler olur ya da olmaz. Nedir bu aşamalar? Mesela; tanışmak, numarasını almak, buluşmalar yapmak gibi… Süreç oldukça karışık ve dinamik bir süreçtir. Yapacağın çok küçük görünen hatalar kızın sana aşık olmasını engelleyebilir. Dolayısıyla işi şansa bırakmayıp sürece kapsamlı bir şekilde hakim olmak gerekiyor.

Kızı Kendine Aşık Etmek

Aşkın bir oyun olduğuna göre bu oyunun birtakım kuralları olmalı öyle değil mi? Zamanın fazla fazla sorgulamış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; erkeklerin kadınlar konusunda başarısız olması ve hoşlandığım kızı nasıl kendime aşık ederim diye sorgulayıp durmaları bu kuralları bilmemesi ve kurallara göre hareket edememelerinden kaynaklanır.

Sıkça yapılan önemli hatalardan bazıları; daha kızı doğru dürüst tanımadan dış görünüşünden yola çıkarak aşırı değer bindirmek ve süreci aşırı ciddiye almaktır. Eğlenmek, kızla flörtleşmek yerine erkenden duygusallaşmaya, hayaller kurmaya başlamaktır.

Kızı Kendine Nasıl Aşık Edersin?

Kadınlar konusunda başarılı olarak erkeklerin önemli özelliklerinden biri aynı anda birden fazla kızla flört etmeleri ve kendilerine sürekli seçenekler oluşturmalarıdır. Bir kıza saplanıp kalmamalarıdır. Daha aranızda doğru düzgün hiçbir şey gerçekleşmemiş bir kızla konuşurken diğer kızlarla konuşuyor olmanın hiçbir yanlış tarafı yoktur. Kadınlar aynı anda birçok erkekle iletişime geçerek aralarından en beğendiğiyle sonraki safhalara geçerek diğer erkekleri eliyorlar ki bence çok da doğru hareket ediyorlar.

O yüzden bir kadından hoşlandığını hissettiğinde duygularını kontrol et ve o kadının sana uyum uymadığını anlamaya ve onunla beraber eğlenmeye odaklan. Bunun biraz zor olduğunun farkındayım ama bunu yapmak zorundasın. Ciddi bir havaya bürünerek ne kendini ne de karşındaki kızı stres sokup ortamı germe. Sen farkını ortaya koyduğunda kız seni isteyecektir zaten.

Bir Kızı Kendine Aşık Etmenin 3 Adımı

1 – Eksiklerini gider: Şuan da içinde bulunduğun durumda saplanıp kalmana neden olan bazı eksikliklerin olduğunu kabul et ve bunların neler olabileceğini düşün. Neden kadınlarla aran daha iyi değil? Buna engel olarak özelliklerin neler? Bunlar neler olabilir bazılarını söyleyeyim?

Yeterince özgüvenli olmayabilirsin, eğlenceli değilsindir, tam olarak ne yapman gerektiğini bilmiyorsundur, utangaçsındır, korkuyorsundur, fazla ciddiye alıyor olabilirsin vs vs. Bunlar yaşanılan sorunun başlıca kaynaklarıdır.

2 – Flörtü öğren: Bildiğini sandığın şeyleri çoğu yanlış olabilir ya da doğru bildiğin şeyleri tam olarak doğru bir şekilde uygulayamıyor olabilirsin. Bu yüzden istediğin sonuçlara ulaşamayabilirsin. Yapman gereken ilk şey; bu konuda bildiğin her şeyi unutmak ve zihnini sıfırlamaktır. Konuyu doğru kişiden ya da doğru kaynaktan ön yargısız bir şekilde en başından öğrenmeye başlamandır. Kızı kendine aşık etmek konusunda hazırlanmış en iyi kaynaklardan biri yazının sonunda seninle paylaştım. Çok faydasını göreceksin.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

3 – Yardım al: Biz erkekler başka her konuda bilmediğimiz şeyler sormak konusunda oldukça rahat olsak da konu kadınlarla ilişkiler olunca fazlasıyla çekiniyoruz. Sorunlarımızı kendi kendimize çözmeye çalışıyoruz. Oysa ki bilen ve güvenilir kişilerden yardım istesek çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sorunlarımız çözebileceğiz ama toplumsal şartlandırma yüzünden sorunumuzu başkasına açmak yerine o sorunu yaşamaya devam etmeyi daha tercih edilir buluyoruz. Bunları aşmak lazım. Elbette her önüne gelene açılacak konular değildir bunlar ama gizlemeye çalışmak da doğru değildir. Utanılacak hiçbir şey olmadığını gibi kadınlar konusunda başarılı olabilmenin ilk adımı da budur. Ya da kendi kendi acı çeke çeke öğreneceğim ben demeyi de seçebilirsin.

Hoşlandığım kızı nasıl kendime aşık ederim başlıklı yazının sonuna doğru gelirken yazılarımla ve önerdiğim kaynaklarla sana elimden gelen yardımı yapmaya hazır olduğumu bilmeni istiyorum ki yapıyorum da. Umarım faydasını oluyordur. Yazı içerisinde bahsettiğim kaynağı paylaşarak yazıyı bitiyorum bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.