Eski Sevgiliyi Geri Döndürme

Eski Sevgilimi Geri Döndürmek İstiyorum

Okurlarımdan eski sevgiliyi geri döndürme olayı ile ilgili gelen talepler doğrultusunda bu yazıyı yazıyor olsam da kişisel olarak bir ilişki bittiyse bitmesi gerektiği için bitmiştir diye düşünüyorum. İki tarafın da bu ilişkiden öğrendikleriyle önüne bakmasına ve yaptığı hatalardan doğru dersleri çıkarabildiyse sonraki ilişkilerinde daha başarılı olabileceğine inanıyorum.

Ancak yine de burada ille de ben eski sevgilimi geri kazanmak istiyorum diyenler için bir yol haritası vereceğim. Onun geri döndürmek için çabalamadan önce ayrılığınızın nedenlerini iyice irdelemeli ve senden kaynaklı problemleri çözümlemelisin.

Eski Sevgilimi Geri Kazanmak

Bunlar neler olabilir?

  • Onu yeterince sevememiş olabilirsin.
  • Onunla yeterince ilgilenmemiş olabilirsin.
  • Onu mutlu edememiş olabilirsin.
  • Ona haksız yere kötü davranmış olabilirsin.
  • İlişkiye başlarken gayet çekici biriyken ilişki içinde ezik bir erkeğe dönüşmüş olabilirsin. (Bu sıkça yapılan bir hatadır. Çoğu erkek, hayatındaki kız hakkında nasılsa beraberiz ve kız ben de diye düşünüp kendilerini salarlar. İlişkinin garantide olduğunu sanırlar. Çekiciliği sürdürmeyi ihmal ederler. Kendilerine bakmayı, cilveleşmeyi ve kıza sataşmayı bırakırlar. Cilveleşmeler sadece ilişkiyi başlatmak için değil başlardaki kadar sık olmasa da ilişkiyi canlı tutmak için de gereklidir.)
  • Cinsel paylaşımlarınız varsa bu konuyu yeterince önemsememiş olabilirsin.

Bu saydıklarım başlıca ayrılığa götüren sebeplerdir, uzatıladabilir. Yaptığın hataları tekrarlamayacağına önce kendini sonra da kızı ikna etmen gerekiyor ki onu geri kazanma fırsatın olsun. Bu ikna etme olayı da sadece sözlerle değil, daha çok davranışlarla olacak bir şeydir.

Eski Sevgilini Tekrar Kazanmayı Gerçekten İstiyor Musun?

Zor bir senaryo üzerinden devam etmek istiyorum. Varsayalım ki kız arkadaşın seni terk etti ve kendisine yeni bir erkek arkadaş buldu. (Bulmamış olsa bile duruma uyarlayarak birazdan anlatacaklarımın faydasını görebilirsin.) Yola çıkmadan önce samimiyetle kendi içinde cevaplaman gereken sorular var. Gerçekten istiyor musun onunla tekrar beraber olmayı yoksa egon zarar gördü, gururun incindi de bunu mu tedavi etmek istiyorsun? İyileşebilmek için aklına başka yol mu gelmiyor? Bu ayrılığın tekrar birleşirseniz verdiği tüm zararların ortadan kalkacağını ve her şeyin daha iyi olacağını mı düşünüyorsun? Düştüğün yalnızlıktan çıkamayıp birini bulamadın da mı geri dönsün istiyorsun? Bulsaydın da geri dönsün ister miydin?

Eski Sevgilim Geri Dönsün

İtiraf etmem gerekirse bu sorulara çoğu zaman samimi cevaplar alamadım. Sorulara yanıtların ne olursa olsun ilişkiniz niye ve nasıl bittiyse bitsin önemli değil. Peki bu kadar soruyu neden sordurdum sana? Bu süreç istediğin gibi sonuçlansa da sonuçlanmasa da bu eski sevgiliyi geri döndürme sürecinden daha güçlü çıkabil diye… İzlemen gereken yoldan bahsetmeden önce;

Tahminimce şu romantik ve duygusal bir haldesin ve ezik tutumlar içindesin. Önce bundan kurtulmalısın.

Eski Sevgiliyi Geri Getirmek Mümkün Mü?

Bunun kimse garantisini veremez dolayısıyla ben de böyle bir garanti veremem ama söyleyeceklerimin en işe yarar yollardan biri olduğuna emin olabilirsin.

Avantajın şu; kızı tanıyorsun. Dezavantajın ise şu; kız da seni tanıyor. 🙂 Dolayısıyla bildiğin tarzın biraz dışında hareket etmen gerekecek. Bunun içinde yukarıda verdiğim senaryo üzerinden gideceğiz. Yani kızın bir erkek arkadaş bulmuş olması senaryosundan…  Ayrıldığın kız yeni birini bulmadıysa ve başka birinin elini tutmadıysa ikna yolu iş görür ama bu yazıda zor bir senaryo üzerinden gideceğimizden kızın senin değişmiş olduğuna ikna olması yeterli olmayacak çünkü hayatında biri var. Doğru seçimin sen olduğunu hayatındaki kişinin yanlış kişi olduğuna inandırmak için ters psikolojiyi kullanacağız.

Eski Sevgili Geri Döndürme Yolları

Senin eski kız arkadaşının ve onun yeni sevgilisinin rolleri paylaştığı senaryomuzda, izleyeceğin 7 adımlık yol şöyledir;

1) Eski sevgilinin yeni bir erkek arkadaşa sahip olduğunu kabul et ve onunla yarışmaya çalışma. Bunun durumu iyice çıkmaza sokacağına emin olabilirsin. Bu süreçte duygularını hakim olman, sakinliğini ve soğukkanlılığını koruman oldukça önemlidir.

2) Yeni erkek arkadaşı ile yarışmak yerine eski sevgiline yeni bir sevgili bulması hakkında olumlu görüşler ileteceksin.

3) Olumlu görüş iletmek seni şaşırtmış olabilir emin ol onu da şaşırtacak ve peşinden koşmuyor ve aşk acısı çekmiyor olmanı sorgulayacak. Bu tür düşünceler silsilesi de sana karşı tekrardan çekim hissetmesine sebep olacak. Verdiği kararı sorgulayıp zihnen sana yakınlaşmaya başlayacak.

4) Tam da bu aşamadan onu tekrardan baştan çıkarmaya başlaman gerekiyor, ilgisini geri elde etmek için. Sana bunu ve çok daha fazlasını nasıl yapabileceğini anlatan en iyi kaynaklardan birini yazının sonunda önerdim.

5) Eski sevgilinin tepkilerini izle, senden tekrardan hoşlanmaya başladığını fark ettiğin anda kendini geri çek ve hayatından başka kadınların olduğunu dolaylı yoldan ifade et. Burası gerçekten önemli.

6) Senden tekrar hoşlandığına emin olduktan sonra ve kıza hata yaptığını düşündürdükten sonra yakınlaşmanız ve tenlerinizin tekrar birbirine değmesi gerekiyor ki burası olayı koptuğu ve ilişkinin tekrar startını verildiği yerdir.

7) Bu adıma kadar gelebilirsen şimdi yazının başında sana sorduğum ve samimi bir şekilde cevaplamanı istediğim soruları ve cevaplarını hatırla. Bu sefer aynı hataları tekrar yapma.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Eski sevgiliyi geri döndürme başlıklı yazımı tamamlamaya yaklaşırken tekrardan söylemek istiyorum ki eski sevgiliyi geri kazanma mevzusunun zaman kaybı olduğunu bunun yerine zamanını, aşağıda paylaştığım kaynaktan da öğreneceklerinle beraber yeni kadınlar için harcamanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zaman kaybı diyorum çünkü yüksek ihtimalle hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacak. Umarım daha iyi olur da beni yanıltırsın.

Yazı İçindeki Kaynak Önerimi İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.