Erkek Arkadaşım Var Diyen Kadın

Erkek Arkadaşım Var Diyorsa

Hemen her erkeğin hayatında karşısına en az bir kere erkek arkadaşım var diyen kadın çıkmıştır. Kızdan hoşlanırsın, her şeyin yolunda gittiğini düşünür ve kızla aranda bir şeylerin gelişeceğini hissedersin ama o laf arasına şunu sıkıştırıverir: “Erkek arkadaşım var.”

Oldukça sinir bozucu ve can sıkıcı bir durumdur. Ne yapacağını bilemezsin ve bu durumla karşılaştıklarında erkeklerin çoğunun yaptığı rotayı başka kızlara çevirmek ya da kızın sevgilisinden ayrılmasını beklemektir. İki seçenek de tercih edilebilir ancak bu seçimlerden birini yapmadan önce karşılaşılan durumu doğru bir şekilde analiz etmek gerekir. Ne demek istiyorum?

Sevgilim Var Diyen Kadın

Bir kadının erkek arkadaşım var demesinin altında 5 gerçek yatmaktadır.

Sevgilim Var Diyen Kız Aslında Ne Demek İstiyor?

Kadınlar karşılarındaki erkek kendilerine aşırı ilgi gösterdiğinde sevgilim var derler. Bu lafın özünde sevgilisinin olup olmamasıyla bir alakası yoktur. Eğer bir kadın gerçekten senden hoşlandıysa hayatında biri olsa bile bunu saklamayı tercih eder.

Sevgilim var diyen kız, 5 nedenden dolayı böyle demektedir. Bu 5 neden şunlardır;

1 – Gerçekten bir ilişkisi vardır ve bu ilişkiden memnundur. Sevgilisine sadık kalmayı seçiyordur. Böyle durumlarda ısrarcı olunulmamalı ve kızın ilişkisine saygı duyulmalıdır. En iyisi başka kızlara yönelmektir.

2 – Karşısındaki erkeği çekici bulmadığı için ve de kendisinden uzaklaştırmak için erkek arkadaşım var derler ama aslında erkek arkadaşları yoktur. Bunu anlamak için; sana sevgilisinden bahsederse direkt olarak adının ne olduğunu sor; teklerse ya da bir süre düşünürse aslında erkek arkadaşı olmadığı anlayabilirsin.

3 – Sevgilisi vardır ama ilişkisinden memnun değildir ve erkek arkadaşını aldatmaya meyillidir sadece bunun sorumluluğunu karşısındaki erkeğe yüklemek ve kendisini suçlu hissetmemek için sevgilim var derler. Bu yöntemle kendince kendini aklar. Böyle bir kadınla karşılaşan erkek, oyununa devam ederse sonuca ulaşır.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

4 – Erkek arkadaşı vardır ancak karşısındaki erkekle birlikte olma fikrini de çekici buluyordur ancak içinde bulunduğu durumdan dolayı erkekten bunu anlamasını bekleyerek ihtiyatlı bir davranış görmek isterler. Sevgili olarak düşündüğü erkeğe karşı bu tavrı sergiler. Böyle kızlarla karşılaşıldığında zamana bırakmak gerekir.

5 – Aslında sevgilisi yoktur ve karşısındaki erkeği de çekici bulmuştur. Sadece kaybeden bir kadın olarak görünmek istemediğinden ve kendini ağırdan satmak istemesinden dolayı bu yola başvurur. Çevresinde kendisine ilgi gösteren, etrafında fırfır dönen, arkadaşı ayağı çeken uydu erkekler vardır. Dolayısıyla erkek arkadaş yakıştırması birden çok manaya gelir. Bu lafı söylediğinde uydu erkeklerden birini kastediyordur.

Sevgilim Var Diyen Kıza Cevap Örnekleri

Eğer erkek arkadaşım var diyen kadın karşına çıkarsa ona cevap olarak aşağıdakileri söyleyebilirsin.

Örnek cevap #1

  • Güzel benim de kedim var. Adı minnoş. Seninkinin adı ne?

Örnek cevap #2

  • Benim de var. Bir sürü hem de.

Örnek cevap #3

  • Kaç tane?

Örnek cevap #4

  • Ona sabır diliyorum.

Örnek cevap #5

  • Eee yani? Seninle sevgili olmayı düşünmüyorum. Merak etme. Tipim değilsin.

Örnek cevap #6

  • Bravo… (diyip kaldığın yerden devam et)

Erkek Arkadaşım Var Diyen Kadına Ne Yapmalı?

Hoşlandığın kız sana erkek arkadaşından bahsetse bile panik yapmanı gerektirecek bir durum yok. Bunu fazla ilgi gösterdiğine ya da bir şeyleri yanlış yapmış olabileceğine dair bir ipucu olarak gör. Oyununu bozmadan devam et ama erkek arkadaşım var diyen kadın 1. maddedeki gibi bir durumdaysa yani her şeyin yolunda gittiği ve sadık olmayı seçtiği bir ilişkisi varsa da başka kızlara yönelmeni öneririm. Birinci madde dışında diğer tüm maddelerde sevgilim var lafı aşılabilir bir laftır ve bir sonuca varabilir.

Bu yazıyı mutlu ilişkileri bozmak ya da bozmaya çalışmak için değil sadece her erkek arkadaşım var diyen kadın seni durdurmasın diye yazdım. Kadınların bazen kendilerinden uzaklaştırmak için bazense de karşılarındaki erkeğe kendilerini daha değerli göstermek için söyledikleri herhangi bir laf olabilmektedir. Hemen vazgeçmek ya da beklemek yerine doğru algıla ve ona göre yolunu çiz. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.