Bir Kızla Nasıl Tanışılır?

Kızla Nasıl Tanışılır?

Eğer “bir kızla nasıl tanışılır” diye merak ediyorsan bu yazıyı sonuna kadar okuduğunda çok işine yarayacak bilgiler öğreneceksin. Erkeği hoşlandığı kızlarla tanışmak konusunda engelleyen en büyük nedenlerden birisi tanışma korkusudur bundan sonra tam olarak ne yapacağını bilemiyor olmak gelir.

Gerçek şu ki kızlarla tanışmak basittir bunun için çoğu zaman sadece selam demek bile yeterlidir ancak bunu yapabilmek göründüğü kadar kolay değildir. Bu yüzden önce seni o kızla tanışma konusunda engelleyen şeyleri keşfetmen ve bunların üzerine gitmen gerekiyor.

Çevredekiler ne der diye mi düşünüyorsun? Seni reddetmesinden mi korkuyorsun yoksa seni terslemesinden mi? Kızla tanışma konusunda bilmen gereken en önemli şeylerden biri; özellikle yeni tanıştığın bir kızın seni reddetse bile aslında seni değil sunumunu reddetmiş olduğunu fark etmektir. Yani sen kendini ilk başta doğru ve centilmence tanıtamazsan doğal olarak kız seni tam olarak tanımadığı için sunduğun bu görüntüyü reddetmiş olacaktır.

Tanımadığın kadınlara nasıl yaklaşılır konusu erkeklerin cevaplamakta zorlandığı ve kendini böyle durumların içerisinde bulduğunda adeta kitlendiği  konulardan biridir. Ne demek lazım, ne söylemek lazım? İşte bir kızla nasıl tanışılır sorusuna cevap niteliğinde yöntemler;

Kızla Tanışma

Kızla Tanışma Yöntemleri

Şimdiye kadarki kötü ya da eksik deneyimlerinden dolayı kızla tanışmak hatta tanışma fikri bile başlı başına seni geriyor ve korkutucu geliyor, olabilir. Aşağıdaki hoşlandığın kızla tanışabilmenin en garanti 2 yolu seni bekliyor. Bu kızla tanışma yöntemlerini öğrendikten sonra tek yapman gereken çıkıp denemeye başlamak. Denedikçe yöntemlerin ne kadar işe yarar olduğunu kendin keşfedeceksin.

1 – Durumu bahane ederek kızla tanışmak

Gözlem gücü gerektiren bu yöntem kızın ya da senin içinde bulunduğu durumdan hareket ederek kızla konuşma başlatmak üzerine kuruludur. Mağazada, alışveriş merkezinde, kafede, restaurantta, metroda vs daha bir çok yerde tanımadığın kızlarla en rahat ve en doğal bu şekilde konuşma başlatabilirsin. Sana düşen tek şey etkili bir gözlem yapmak ve bu gözlemini onunla paylaşmaktır. Mesela bekleyen bir kız gördüğünde yanına gidip bekleten senmişsin gibi şunu diyebilirsin;

  • Kusura bakma beklettim. Yolda trafik vardı. Ne yapıyoruz şimdi önden bir şeyler yiyelim diyorum.

ya da

  • Biraz daha bekletilirsen kök salacakmış gibi duruyorsun. Kim bu seni bekleten densiz…

Örneklerde de gördüğün gibi gayet doğal ve akışı bozmayan kızı içine çeken tanışma cümleleri… Ayrıca tamamen durumla alakalı ve eğlenceli…

Başka bir örnek hoşlandığın kız alışveriş merkezinde yürüyor hemen gözlemlerini yaparak yanına gidip gözlemine göre şunları diyebilirsin;

  • Yürüyüşüne ve mağazaları süzüşüne bakılırsa alışverişten anlıyorsun. Bir kız arkadaşım için hediye bakıyorum ama yardım etmek ister misin? Yoksa dolanıp dolanıp hiçbir şey alamadan çıkacağım.

ya da

  • Çantanı çok beğendim de gelip sormak istedim. Aynısından anneme de almak istiyorum nereden aldın? (Hem alttan alta sataşmış da olursun çantasını anne çantalarına benzeterek)

Tanımadığın kızla nasıl tanışırsın işte gördüğün gibi olay biraz gözlemle ve denemeyle oldukça basit bir hal alıyor.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

2 – Fikrini sorarak kızla tanışmak

Yine durum bahanesiyle tanışmak gibi bu tanışma yöntemi de oldukça işe yarar ve kullanışlıdır. Kaldı tanımadıkları biri sorsa dahi fikirlerini paylaşmak konusunda cömerttirler. Neden bu durumu lehine kullanmayasın şöyle ki erkek arkadaşınla bir kafe oturuyorsun diyelim ve yan masa 3 tane kız oturuyor. Onlara şunu diyebilirsin;

  • Sohbetinizi bölüyorum ama fikrinize ihtiyacım var. Deminden beri arkadaşımla tartışıyoruz ama bir sonuca ulaşamadık. Hoşlanmadığınız birini onu kırmadan nasıl reddederdiniz?

deyip hemen ardından;

  • Olay aslında şu bizim sınıfta Merve diye bir kız var. Benden hoşlanıyor ama ona karşı hiçbir ilgim yok iyi de bir kız kırmak istemiyorum ancak ne yapacağımı bilemedim diyerek sohbeti ilerletebilirsin.

Sohbeti ilerletme becerine göre iletişimi sonraki seviyelere taşıyabilirsin. Dediğim gibi kadınlarla tanışmak kolaydır ve burada en doğal ve en kolay iki yöntemi öğrendim. Kızlarla tanıştıktan sonra sonuca ulaşabilmek için iletişimi yönlendirmek, flört havasına sokmak, kızı etkilemek, numarasını almak, baştan çıkarmak vs geçmen gereken diğer adımlardan bazılarıdır.

Artık bir kızla nasıl tanışılır sorusu senin için cevaplanmış bir soru ancak kadınlar konusunda başarılı olabilmek için yukarıda saydığım ve dahası olan adımları da geçebilecek yeterlilikte olmak gerekiyor. Sana bu adımlar konusunda inanılmaz yardımı dokunacağına inandığım kadın erkek ilişkilerini tanışmaktan öpüşmeye kadar ele alan bir kaynak önerim var. Yazının sonundaki linkten kaynağı inceleyebilirsin. Bu kaynak aşk hayatını canlandırmakla kalmayıp hayallerindeki hayata ulaşabilmen için sana rehberlik edecek nitelikte bir kaynak… Şimdilik bu kadar, daha sonra görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.