Bir Kızı Nasıl Etkilerim?

Bir Kızı Nasıl Etkilersin?

Aslında doğru soru “bir kızı nasıl etkilerim” değil de bir kızın benden etkilenmesini nasıl sağlarımdır. Çünkü birinci soruda bir kendini şartlama durumu söz konusuyken ikinci soru çekici birine dönüşmek demektir.

Biz erkeklerin neden böyle sorular sorduğunu anlayabiliyorum çünkü böyle şartlandırıldık. Kadınlar, etkilemek zorunda olduğumuz varlıklarmış gibi bir durum var ortada. Bu düşünceyle yola çıkan erkeğin hoşlandığı kadını etkilemek konusunda 1-0 hatta birkaç geriden başladığını söyleyebilirim.

Sen neden onu etkiliyorsun bırak o seni etkilesin türünden zırvalarda söylemeyeceğim. Sadece bir kızı nasıl etkilersin diye düşünme onun senden hoşlanmasını sağlayacak ortamı oluştur diyorum birinde başkası için yatırım yaparken ikincisinde kendin için yatırım yapmış olursun ki sana asıl faydayı da bu sağlayacak. Felsefi bir yazıymış gibi ilerlediğini farkındayım sadece sana giriş kısmında doğru mentaliteyi aşılamak istedim. Şimdi burada yazıya başlarken bulmayı umduğun şeyleri paylaşmaya başlıyorum.

Kızı Nasıl Etkilerim?

Bir Kızı Etkilemenin Yolları

Etrafımızdaki insanlara bir kızı etkilemenin yolları nelerdir diye sorduğumuzda genellikle aldığımız cevaplar şunlardır;

  • Ona sık sık iltifatlar etmelisin.
  • Ona çiçek almalısın.
  • Yakışıklı ya da zengin olmalısın başka yolu yok.

daha böyle birçok zırva… Kadın erkek ilişkileri bilinen aksine oldukça karışık dinamiklere sahip ve mantığa neredeyse hiç yerin olmadığı bir alandır. Ne demek istiyorum?

Bir Kızı Etkilemek İçin Bilmen Gerekenler

Etkilemek için çabaladığın kadınların senden daha az etkilendiğini bunun aksine hiç sallamayıp umursamadığın kadınların senden hoşlandığını yaşadığın oldu mu? Benim de oldu. Ne garip değil mi? Dedim ya mantığa yer yok diye. Peki umursamamak başlı başına yeter mi hayır tabi ki…

Varsayalım ki yeni tanıştığın bir kızla konuşuyor ya da mesajlaşıyorsunuz sana ne iş yaptığını sordu. İkinci tarzda cevaplar verebilen bir erkek olmaktan bahsediyorum. (Umursamazlık bu erkeğin özelliklerinden biridir aynı zamanda)

Birinci cevap;

  • Türkiye’nin en iyi tekstil  firmalarından birinden çalışıyorum. Pazarlama sorumlusuyum. Patronum benden çok memnun yakında pazarlama müdürü olacağım.

İkinci cevap;

  • Işıklarda cam siliyorum.

İlk cevaptaki çabayı görüyorsun değil mi bunu kadın görmüyor mu zannediyorsun? Peki bunu gören kadın kendisini etkilemek için çabalayan erkek karşı kendini daha da ağırdan satmaz mı? Elbette satar.

İkinci cevabı inceleyelim bir de umursamaz ve kadınla esprili bir şekilde dalga geçiyor. Bunu gören kadında alışık olmadığı bir erkekle karşı karşıya olduğundan önce bir afallayıp ardından kendisini için çabalayan diğer erkekler gibi hizaya getirmeye çalışacaktır. Çabalayan kadın oldu bak. Bu oyunu gelmeyen erkek tavrını sürdürüp sinyalleri doğru takip ederse kadını kolayca etkileyecektir.

Kadının bu ikinci cevaba yanıt olarak şunu dedi; hayır, gerçekten ne iş yapıyorsun? Şöyle devam edebilirsin;

  • Neden beğenemedim mi alnımızın akıyla ekmeğimizi kazanıyoruz… Ama camsillere zam gelmiş. Ona canım sıkkın.

Arci Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya

Erkeklerin çoğu ikinci cevabı vermeye ve ikinci cevaptaki gibi davranmaya cesaret edemez. Çünkü kadını kaybetmekten korkarlar. İlk akıllarına gelen birinci cevaptaki gibi kasıla kasıla kendini övmek ve değerli biriymiş gibi göstermeye çalışmaktır.

Yine varsayalım ki nerede oturuyorsun diye sordu ikinci cevaptaki erkek gibi hareket edelim;

  • Oturma odasındaysam tekli koltukta, odamdaysam yatağın üstünde ama sen sınıfı soruyorsun şimdi anladım en arkada…

diyebilirsin. İşte böyle bir erkek kadını etkiler, böyle bir erkek kızı kendine aşık eder. Verdiğim bu örneklerden kızın sorduğun her şeyle dalga geçmen gerekiyor diyormuşum gibi bir anlam çıkarma her şeyin aşırı zararlıdır. Dozunda hareket etmek lazım.

Kısacası kadın seni tahmin edememeli. Tahmin ettiğimiz her şeyden sıkılır, tahmin edemediğimiz şeylere karşı çekim hissederiz.

Bir kızı nasıl etkilerim sorusunun en önemli cevaplarından birini bu yazıda öğrendin. Peki iş bununla bitiyor mu hayır. Kadınlar konusunda başarılı olmak için doğru yapman gereken birçok şey var. Sana kadınlar konusunda başucu niteliğinde bir kaynak önerisinde bulunarak yazıyı sonlandırmak istiyorum. Senin kızların değil de kızların senin peşinde koşmasını istiyorsan bu kaynağı kesinlikle incele. Görüşmek üzere…

İncelemek İçin Tıkla: Tanışmaktan İlişkiyi Başlatmaya E-Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.